Benedikt Höwedes, ki je blestel na svetovnem prvenstvu v Braziliji, je Schalkeju zagotovil veliko točko. Foto: EPA
Xabi Alonso
Xabi Alonso je bil režiser igre Bayerna na sredini igrišča. Foto: EPA
Robert Lewandowski
Najboljši strelec nemškega prvenstva v pretekli sezoni Robert Lewandowski je dosegel prvi zadetek za Bayern. Foto: EPA
Marco Reus in Adrian Ramos
Marco Reus in Adrian Ramos sta zrežirala zmago Borussie. Foto: EPA
Dominic Maroh in Vedad Ibišević
Dominic Maroh je takole zaustavil Vedada Ibiševića, Köln pa je z zmago v Stuttgartu (0:2) odlično štartal v novo sezono. Foto: EPA

60.000 navijačev v modrem je slavilo kot bi njihovi ljubljenci osvojili kakšno veliko lovoriko, saj so točke proti Bavarcem v zadnjih letih prej izjema kot pravilo.
Trener gostiteljev Jens Keller, ki se je po dveh porazih znašel na izhodnih vratih, ni mogel računati na poškodovana nosilca igre, Kevin-Prince Boateng in Klaas-Jan Huntelaar sta tekmo spremljala s tribune. Schalke, ki se bo v Ligi prvakov čez mesec dni srečal z Mariborom, je krvavo potreboval ta uspeh za mir v porurskem kotlu, kjer se vse vrti okoli nogometa.

Xabi Alonso se je hitro ujel z novimi soigralci
Pep Guardiola
je že v začetni postavil dal priložnost Xabiju Alonsu, ki je šele v petek opravil zdravniški pregled. 32-letni Španec je odigral 68 minut in hitro dokazal, da je iz šampionskega testa, saj ni naredil skoraj nobene napake, odlično je vodil igro na sredini igrišča, kjer je imel Bayern veliko premoč.
Prvi gol Lewandowskega za Bayern
Bavarci so začeli zelo napadalno, že v 4. minuti je Thomas Müller nevarno streljal, Ralf Fährmann pa se je izkazal. V 10. minuti je bil vratar modrih poplnoma nemočen, Robert Lewandowski in Sebastian Rode sta si izmenjala dvojno podajo, Fährmann pa je krenil proti Rodeju, ki je v sredini našel poljskega napadalca. Zatresel je prazno mrežo in se veselil prvega zadetka v dresu Bayerna v Bundesligi.
Do 25. minute so bili gostitelji popolnoma nemočni, potem je prvič poskusil Sidney Sam. Manuel Neuer je večino časa stal kar 30 metrov pred svojimi vrati, štiri minute pred odmorom je izbil žogo naravnost na nogo Kaana Ayhana, ki je poskusil z lobom s 50 metrov, a je žogo zelo slabo zadel in zletela je daleč mimo vrat.
Höwedes poskrbel za veliko veselje na tribunah
V 62. minuti so gostitelji izenačili, razigrani Sam je podal pred vrata s prostega strela, Dante je nespretno podaljšal žogo pred svoja vrata, Xabi Alonso je skušal z drsečim štartom izbiti žoge z golove črte, vendar je zadel Benedikta Höwedesa. Od nemškega reprezentanta se je odbila prek golove črte, Neuer jo je izbil prepozno. Gostje so se pritoževali pri stranskem sodniku, saj je žoga Höwedesa zadela v roko.
V zadnjih minutah je Bayern silovito pritiskal, Lewandowski in Xherdan Shaqiri sta bila še najbližje zmagovitemu zadetku, vendar so se gostitelji uspeli obraniti.
Guardiola, ki je med tednom v zaporu obiskal nekdanjega predsednika Ulija Hoenessa, in športni direktor Matthias Sammer sta bila zelo jezna, saj igra Bayerna še ni prava, preveč je bilo netočnih podaj. Deset strelov na vrata je veliko premalo.
Prvi gol Matavža v Bundesligi ni bil dovo
lj za točko
Na prvi tekmi drugega kroga je dortmundska Borussia odnesla vse tri točke iz Augsburga (2:3). Tim Matavž je v zadnji minuti postavil končni izid.

Rumeno-črni, ki so v prvem krogu doma izgubili proti Bayerju iz Leverkusna z 0:2, so bili pod pritiskom, saj si niso mogli privoščiti še enega spodrsljaja.

Izbranci Jürgena Kloppa so povedli v 11. minuti, Kevin Grosskreutz je podal do Marca Reusa, ki je z leve strani prišel pred Marvina Hitza in ga matiral z diagonalnim strelom z levico. Tri minute zatem je Sokratis Papastathopoulos zadel z glavo po podaji Reusa iz kota.

Ramos povišal na 0:3
Gostitelji so bili precej nevarnejši v drugem polčasu. Matavž je v 69. minuti zamenjal Markusa Feulnerja. V 73. minuti je Klopp v igro poslal Adriana Ramosa, ki je le pet minut zatem povišal na 0:3, potem ko je iz bližine pospravil v mrežo odbito žogo po strelu Henrika Mhitarjana.

Augsburg se je razigral prepozno
Osem minut pred koncem je rezervist Raul Bobadilla znižal na 1:3 in gostitelji so vse moči usmerili v napad. V zadnji minuti je Rahman Baba z leve strani podal v kazenski prostor, Matavž pa je z glavo ukanil Romana Weidenfellerja. V treh minutah sodnikovega dodatka je Augsburg poskušal z napadi, a se je gostom uspelo obraniti.