Cristiano Ronaldo je zanesljivo izvedel obe enajstmetrovki. Foto: Reuters
Santi Mina je vlil upanje za netopirje po uri igre. Foto: EPA

Kraljevi klub je v sredo senzacionalno izpadel v četrtfinalu kraljevega pokala proti Leganesu z 1:2. V prvenstvu je zaostanek za vodilno Barcelono ogromen, pred tekmama osmine finala Lige prvakov proti PSG-ju pa želi Zinedine Zidane znova videti pravo podobo evropskih prvakov.

Montoya zakrivil obe najstrožji kazni
Prvič po 279 dneh je znova v začetni postavi zaigral trio BBC - Gareth Bale, Karim Benzema in Cristiano Ronaldo. Po četrt ure igre je Martin Montoya v kazenskem prostoru nespretno podrl Ronalda. Gostitelji se sploh niso pritoževali, saj je bila najstrožja kazen očitna. Ronaldo je z desno nogo vratarja Neta poslal v napačno smer. Sedem minut pred odmorom je Montoya znova slabo posredoval pred vrati. Od zadaj je potisnil Benzemaja na tla pri skoku za žogo. Druga enajstmetrovka je bila precej spornejša. Ronaldo je bil še drugič natančen z enajstih metrov.

Marcelo in Kroos potrdila zmago
Valencia je znižala po uri igre, ko je Daniel Parejo podal iz kota, Santi Mina pa je z glavo zabil žogo v mrežo s sedmih metrov. Šest minut pred koncem si je Marcelo izmenjal dvojno podajo z Marcom Asensiom, nato pa z leve strani spretno pospravil žogo v mrežo za 1:3. Končni izid je postavil Toni Kroos z roba kazenskega prostora po podaji Matea Kovačića.

To je bila prva prvenstvena zmaga Reala na gostovanju po 14. oktobru proti Getafeju.