Mustafa Nukić (skrajno levo) je dosegel dva zadetka, a to ni bilo dovolj za zmago nad Farmtechom Veržejem. Foto: Aleš Fevžer
Anže Košnik
Anže Košnik je dosegel drugi zadetek ob veliki zmagi Krke nad Luko Koprom. Foto: Aleš Fevžer
Krka odplavila Koper

Od pokalnega tekmovanja se je poslovil tudi Luka Koper, ki je s 3:0 klonil v Novem mestu proti Krki. Koprčani so Krko v 1. krogu letošnje Prve lige TS sicer premagali z 2:1.

Zadetka Nukića nista bila dovolj
Nogometaši Farmtecha Veržeja so pred približno 300 gledalci povedli v 14. minuti, ko je ob vratnici z razdalje vratarja Darjana Curanovića ukanil Mitja Mauko. Vodstvo so podvojili že nekaj trenutkov pozneje, ko se je med strelce vpisal Marko Karnet. Varovanci Dušana Kosića so se med odmorom zbrali in drugi polčas začeli po trenerjevih željah - z zadetkom, ki ga je dosegel Mustafa Nukić. Ta je po dobri uri igre izid tudi poravnal, potem ko je povsem neovirano žogo v mrežo poslal z glavo. Triglavani so napadali z vso močjo, večkrat se je s pomembno obrambo izkazal vratar Matej Andrejč.

Zbrana množica nogometnih navdušencev se je pripravljala na vročo končnico, ki se je za gostitelje razpletla sanjsko. Za 3:2 je v 77. minuti po napaki v obrambi gostujoče ekipe zadel Rok Ropoša, končnih 4:2 pa je postavil Niki Slana.