Nogometaši PSV-ja pred zadnjim krogom niso pričakovali, da bodo osvojili naslov prvaka. Foto: EPA

Ajax je imel usodo v svojih nogah, saj je imel boljšo raliko v zadetkih od PSV-ja. Izbranci Franka de Boerja so presenetljivo le remizirali z De Graafschapom (1:1).
V prvem polčasu je evropskim prvakom iz leta 1995 odlično kazalo. Povedli so po četrt ure, ko je zadel napadalec Amin Younes. V 55. minuti je Bryan Smeets z levico z roba kazenskega prostora ujel vratarja Jasperja Cillessena na napačni nogi. Gostitelji so se fanatično borili, čeprav so igrali le za čast. Gostje so bili popolnoma brez idej in razočaranje po zadnjem žvižgu sodnika Björna Kuipersa je bilo ogromno.

Na končni lestvici ima moštvo Philippa Cocuja 84 točk, dve več od Ajaxa. Za PSV je to drugi zaporedni naslov prvakov. Junak je bil napadalec Luuk de Jong, ki je zadel v 43. in 67. minuti.