Rdeči vragi so na Old Traffordu zmagali z 2:1. Foto: Reuters
Marcus Rashford se je v 14. minuti poigral s Trentom Alexandrom Arnoldom. Foto: Reuters
Jose Mourinho je šele drugič premagal Jürgena Kloppa. Foto: Reuters
Romelu Lukaku in Jose Mourinho
Eden ključnih mož je bil Romelu Lukaku, saj je sodeloval pri obeh golih. Lukakuja je po tekmi pohvalil tudi Klopp, imenoval ga je za enega najboljših napadalcev na svetu. Foto: Reuters
Jose Mourinho je 20-letnega napadalca uvrstil v začetno postavo prvič po 26. decembru. Foto: EPA
Derbi je na Old Traffordu spremljalo 74.855 gledalcev. Foto: Reuters

Manchester United je z zmago pobegnil zasledovalcu Liverpoolu, na drugem mestu ima zdaj pet točk prednosti. Oba krepko zaostajata za vodilnim Manchester Cityjem, na drugi strani pa se ne bojita, da se ne bi uvrstila v Ligo prvakov, v katero vodijo prva štiri mesta.

Na 170 ligaških medsebojnih obračunih je Manchester United zbral 68 zmag, Liverpool pa 55. Zadnji štirje dvoboji v vseh tekmovanjih so se končali z remijem, danes pa ni bilo tako.

Liverpool je imel žogo več v svoji posesti (32:68), imel je tudi več poskusov, a so bili gostitelji natančnejši pri izvedbi (imeli so dva strela v okvir vrat in oba so unovčili).

V desetih minutah je dvakrat zadel Marcus Rashford in je tako junak angleškega derbija vseh derbijev. Jose Mourinho je 20-letnega napadalca uvrstil v začetno postavo prvič po 26. decembru (takrat v Veliki Britaniji praznujejo državni praznik boxing day). Rashford se je odlično izkazal, oba gola je zabil z leve strani. Žogo v lastno mrežo pa je poslal "rdeči vrag" Eric Bertrand Bailly.

Old Trafford se je "zatresel" že v 14. minuti
Rashford je domače navijače razveselil že v 14. minuti. Žogo mu je z glavo podal Romelu Lukaku, Rashford je prehitel in preigral Trenta Alexandra Arnolda, postavil se je na pravo mesto in močno streljal z desnico v levi kot.

V 23. minuti je bil po podaji iz kota Virgil Van Dijk najvišji v kazenskem prostoru, njegov poskus z glavo pa je se končal prek vrat. Če ne daš, dobiš, se je izkazalo le minuto pozneje, ko je svoj drugi gol na tekmi proslavil Rashford. Akcijo je začel David de Gea, ki je poslal visoko podajo, sprejel jo je Lukaku, žogo pa je podaljšal do Juana Mate, ki je streljal. Žoga se je na žalost Liverpoola odbila od Van Dijka do Rashforda, ki je žogo nizko poslal v nasprotno mrežo (2:0).

V 38. minuti so bili rdeči vragi blizu tretjemu zadetku, poskus Mate s škarjicami je zletel mimo vrat in na odmor so tako domači odšli z dvema goloma prednosti.

Van Dijk je v 49. minuti še enkrat žogo nesrečno poslal prek vrat, gola pa so se gostujoči razveselili v 66. minuti. Bailly je po predložku Maneja slabo reagiral pred svojimi vrati, namesto da bi žogo izbil, jo je poslal v lastno mrežo.

Liverpool je skušal znižati zaostanek, a mu to ni uspelo – zadnji poskus je zapravil Mohamed Salah, eden izmed dolžnikov na tej tekmi.

Mourinho popravil slabo statistiko proti Kloppu
S predstavo svojih varovancev je Mourinho lahko zadovoljen. Portugalski trener je končno porazil Jürgena Kloppa. Pred današnjo tekmo je proti Nemcu na osmih tekmah slavil zmago le enkrat (3 porazi, 4 remiji), tako da danes proslavlja drugi uspeh.

Mourinho na tekmi ni mogel računati na glavnega zvezdnika Paula Pogbaja. "Poškodovan je. Zgodilo se je včeraj na treningu, nesrečno naključje, saj če bi trening končal minuto prej, bi bil v redu. Ne vem, koliko časa bo manjkal." Mourinho je še dodal, da so zasluženo prišli do treh točk: "V drugem polčasu nismo želeli biti tako obrambni, kot smo bili. Liverpool nas je potisnil nazaj, ampak ne spomnim se priložnosti, pri katerih bi David de Gea moral reagirati. Ne spomnim se nevarnega položaja, ki bi nas ogrozil."

Klopp meni, da bi sodnik moral dosoditi enajstmetrovko
Klopp je tekmo ocenil tako: "Imeli smo priložnosti za strel od daleč, a nismo bili dovolj dobri, nismo zadeli, tako da smo jih morali loviti v drugem polčasu. To nam je uspelo, prišli smo do gola in mislim, da se vsi strinjamo, da je bila tudi enajstmetrovka (menim, da je Fellaini v kazenskem prostoru nepravilno ustavil Maneja), ampak to nam ne pomaga."