Dani Ceballos je k Realu pred sezono prišel iz Betisa, ki je sredi tedna iz Madrida odnesel vse tri točke v prvenstvenem obračunu po zmagi z 0:1. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je zapečatil usodo gostiteljev. Foto: Reuters

Barca je v katalonskem derbiju gladko opravila z Girono (0:3), potem ko so ji tekmeci s kar dvema avtogoloma precej olajšali delo. Najprej je v 17. minuti za zgodnje vodstvo gostov poskrbel branilec Aday Benitez, ki je žogo v lastno mrežo preusmeril po strelu Jordija Albe. V drugem polčasu je za 0:2 v 48. minuti poskrbel še domači čuvaj mreže Gorka Iraizoz. Po lepem prodoru in domiselni podaji s peto Aleixa Vidala je Iraizoza Luis Suarez ravno toliko zmedel, da je podajo preusmeril v lastno mrežo. Usodo gostiteljev je v 69. minuti zapečatil Suarez.

Ceballos rešil Real
Ceballos je v 6. krogu španskega prvenstva dosegel svoja prvenca v dresu madridskega velikana. Sprva je v 10. minuti mojstrsko preigraval v kazenskem prostoru in s približno 15 metrov natančno meril v desni spodnji kot vratarja Fernanda Pacheca. V 43. minuti je povišal vodstvo z novim silovitim strelom po tleh znotraj kazenskega prostora, potem ko je Pacheco odbil predložek Danija Carvajala.

Gostitelji so znižali v 40. minuti, ko je prvi zadetek sezone z glavo po podaji Munirja El Haddadija dosegel Manu Garcia. Zmaga Reala še zdaleč ni bila prepričljiva, je pa vseeno nekoliko zmanjšala pritisk na ekipo Zinedina Zidana, ki si je pred tem krogom za Barcelono nabrala že sedem točk zaostanka. Alaves je imel še nekaj zrelih priložnosti, v drugem polčasu je okvir vrat med drugim dvakrat stresel rezervist Alfonso. Tudi gostje so zadeli vratnico v drugem polčasu po zaslugi Cristiana Ronalda. Real, ki je z 12. zaporedno zmago v La ligi v gosteh postavil nov klubski rekord, v prihajajočem tednu čaka težko delo v Ligi prvakov, saj odhaja na gostovanje k dortmundski Borussii.

Sevilla brez pravih možnosti pri Atleticu
Atletico ni imel večjih težav s Sevillo, v drugem polčasu sta zadela Yannick Carrasco (po sijajnem samostojnem prodoru) in Antoine Griezmann. Že v prvem polčasu sta se sicer stresla okvirja obeh vrat, sicer pa Sevilla ni imela pravih možnosti za ugoden izid. Andaluzijski klub je naslednji tekmec Maribora v Ligi prvakov. Tekma na Sanchez Pizjuanu je na sporedu v torek ob 20.45