Kapetan Reala ni bil zadovoljen z razpletom sobotne tekme proti Levanteju. Foto: Reuters
Ivi Lopez
Ivi Lopez se veseli vodilnega zadetka za Levante. Foto: Reuters
Valencia - Atletico Madrid
Valencia in Atletico Madrid sta se na Mestalli razšla brez zadetkov. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je dosegel že pet zadetkov na uvodnih treh tekmah. Foto: Reuters
Ousmane Dembele
Ousmane Dembele je uspešno debitiral na Camp Nouu. Foto: Reuters

Gostitelji so se že v 12. minuti srečanja znašli v zaostanku, potem ko je Ivi Lopez premagal vratarja Francisca Casillo. Lopez je sprva slabo zadel žogo, nato pa jo je ob bližnji vratnici z desnico poslal v mrežo za presenetljivo vodstvo svoje ekipe.

Madridčani sicer niso potrebovali dolgo za izenačenje, v 36. minuti je izid izenačil Lucas Vazquez. Ta se je po predložku iz kota pred vrati nasprotnika znašel najbolje, iz neposredne bližine je zadel za 1:1. Do konca tekme je kraljevi klub pritiskal na gostujočo obrambo, ki pa je vse napade odbila.

V zadnji minuti rednega dela srečanja je bil zaradi nešportne poteze izključen še Marcelo, ki je z nogo v glavo zadel Jeffersona Lermo.

Valencia ustavila Oblakov Atletico
Tako kot Real, tudi Atletico ni uspel osvojiti vseh treh točk. Madridčani so remizirali na gostovanju pri Valencii, kjer gledalci niso videli zadetkov (0:0). Varovanci Diega Simeoneja, ki je ta teden podaljšal pogodbo z Atleticom do leta 2020, so bili boljši nasprotnik, a so zatajili v ključnih trenutkih, bodisi s slabo podajo bodisi s slabim strelom. Nikakor niso uspeli ponoviti predstave pred reprezentačnim premorom, ko so s 5:1 odpravili Las Palmas. Na drugi si Valencia ni priigrala veliko priložnosti, gostitelji so bili nevarni le iz prekinitev, slovenski vratar Jan Oblak v vratih Atletica ni imel veliko dela. Najlepšo priložnost na tekmi je v 32. minuti zapravil Luciano Vietto, ki je po napaki domače obrambe sprožil prek vrat.

Šov Messija na mestnem derbiju
Barcelona si je štiri točke prednosti pred večnimi tekmeci priigrala z zmago na mestnem derbiju nad Espanyolom (5:0). Gostje so zdržali do 26. minute, ko je Ivan Rakitić v kazenskem prostoru našel Lionela Messija. Argentinec je žogo z levico poslal pod prečko, stranski sodnik pa ni dvignil zastavice, čeprav je bil Messi v prepovedanem položaju.

Devet minut zatem se je žoga po preigravanju Messija od branilca gostov odbila naravnost do Jordija Albe, ki se je odlično znašel in podal žogo pred vrata, kjer je argentinski virtuoz iz bližine povišal na 2:0.

Dembele podal za zadnji gol na debiju
V 67. minuti je dosegel hat-trick po novi podaji Jordija Albe. Odpor Espanyola je bil strt. V 87. minuti je po podaji Rakitiča iz kota z glavo zadel Gerard Pique. V zadnji minuti je Barca izpeljala še šolski protinapad, Ousmane Dembele pa je z desne strani podal pred vrata, kjer je Luis Suarez postavil končni izid. Dembele je debitiral v dresu Barcelone v 68. minuti, ko je zamenjal Gerarda Deulofeuja.
"Niti slučajno ni bilo tako lahko, končni izid ne pove vsega. Espanyol vedno dobro igra na teh derbijih. Messi je naredil razliko, tudi Suarez se je izredno trudil," je bil zadovoljen trener Barcelone Ernesto Valverde.