Branilec Pepe je zadel za 2:1. Gol Brazilca s portugalskim potnim listom se je izkazal za odločilnega. Moštvi sta se od leta 1929 pomerili na 169 ligaških El Clasicih, Real pa v zmagah vodi z 71:66. 32 tekem se je končalo z remijem. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo (desno, levo James Rodriguez) je dosegel že 16. gol v prvenstvu, s čimer se je utrdil na vrhu lestvice najboljših strelcev. Najbližji zasledovalec Neymar je pri devetih. Foto: Reuters
Lionel Messi in Neymar
Lionel Messi in Neymar proslavljata vodstvo Barcelone. Messi bo moral počakati še kakšno tekmo, da bo izboljšal strelski rekord v španski ligi, ki ga je pred 60 leti postavil napadalec Athletica Bilbaa Telmo Zarra, ki je zabil 251 zadetkov. Messi je pri 250. Foto: Reuters
Karim Benzema
Karim Benzema je v enem napadu dvakrat stresel okvir vrat. Foto: Reuters
Luis Enrique in Carlo Ancelotti
Pozdrav trenerjev Luisa Enriqueja in Carla Ancelottija. Foto: Reuters
Karim Benzema je postavil piko na i Realovi zmagi. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je odigral vso tekmo, a ga je obramba Reala dobro ustavila. Foto: Reuters

Prav kontroverzni Urugvajec, ki se mu je na dan El Clasica iztekel štirimesečni suspenz zaradi ugriza Giorgia Chiellinija na svetovnem prvenstvu v Braziliji, je v 4. minuti sodeloval pri vodilnem golu Barcelone.

Suarez in Neymar zrežirala vodstvo Barce
Suarez je namreč z desne strani podal do Neymarja, ki se je na robu kazenskega prostora otresel (počasnih) domačih branilcev, nato pa z diagonalnim strelom po tleh za levo vratnico matiral Ikerja Casillasa.

Benzema dvakrat stresel prečko
Real se je po hladni prhi hitro pobral, saj je nizal nevarne akcije pred vrati Barcelone. V 10. minuti je Karim Benzema z glavo stresel prečko, nato pa je francoski napadalec še v istem napadu zadel stičišče vratnice in prečke. Izenačujoči gol je visel v zraku, a se je Barcelona ubranila. V 21. in 22. minuti bi Barcelona lahko povišala vodstvo. Obakrat je ustrelil Messi, a se je izkazal Casillas. Sploh drugič, ko je Argentinec sprožil iz neposredne bližine.

Ronaldo v polno iz 11-m po roki Piqueja
Pritisk Reala je obrodil sadove v 35. minuti. Predložek Marcela z leve strani je v kazenskem prostoru z roko zaustavil Gerard Pique, sodnik Gil Manzano pa je takoj pokazal na belo točko, ki jo je zanesljivo izkoristil Cristiano Ronaldo. Portugalec je žogo poslal v desni kot, medtem ko se je Claudio Bravo vrgel v levega.

Osamljeni Pepe zabil za 2:1
Podobno kot Barcelona prvega je Real odprl drugi polčas - z golom. V 50. minuti je namreč Pepe po podaji Tonija Kroosa iz kota z glavo matiral Brava. Branilci Barcelone so povsem pozabili na Brazilca s portugalskim potnim listom.

Benzema kaznoval napako Inieste
Sledila je dinamična tekma na obeh straneh, v 61. minuti, tik po menjavi Xavija z Ivanom Rakitićem, pa še tretji gol Reala. Andres Iniesta in Javier Mascherano se ob avtčrti nista uspela sporazumeti, tako da je Iniesta podal žogo na nogo Iscu, ki je potegnil v protinapad, katerega je po podaji Jamesa zaključil Benzema. Francoz je žogo za hrbet Brava poslal s pomočjo desne vratnice.

Jalovi napadi Barcelone
Katalonci so v nadaljevanju vse sile preusmerili v napad in pri tem puščali veliko prostora v obrambi za protinapade domačih, ki so nekajkrat resno zapretili. Na drugi strani so bili napadi Barcelone, pri kateri je v 71. minuti Andres Iniesta zaradi poškodbe moral z igrišča, dokaj jalovi. Precej pred koncem tekme je bilo jasno, da bodo tri točke ostale doma. Zmaga Reala bi bila kaj lahko še višja.

"Moštvo je bilo odlično. Prevladovali smo, nadzirali položaj na igrišču in bili nevarni v protinapadih. Pritiskali smo na žogo, česar niso vajeni," je po zmagi dejal branilec Reala Sergio Ramos, medtem ko je športni direktor Barcelone Andoni Zubizaretta povedal: "V prvem polčasu smo igrali dobro, imeli smo priložnosti za preobrat, po 3:1 pa je postalo za nas težko."

Barcelona ostaja na vrhu lestvice
Barcelona je tako doživela prvi poraz v sezoni in prejela sploh prve prvenstvene zadetke, kljub temu pa je na vrhu lestvice ohranila točko prednosti pred Madridčani.