Xhaerdan Shaqiri je bil razigran na Anfieldu. Švicarski reprezentant je bil zelo zaslužen za prvi in tretji zadetek. Foto: Reuters
Mohamed Salah je bil na pravem mestu v sodnikovem dodatku prvega dela. Foto: Reuters
Joao Moutinho je osolil rane rdečih vragov, ki vse bolj izgubljajo priključek z vrhom Premier lige. Foto: Reuters
Nuno Espirito Santo je bil vratar Porta, ko ga je vodil Jose Mourinho. Foto: Reuters
Domači navijači niso bili zadovoljni s predstavo na Old Trafford. Največji aplavz je prejel Sir Alex Ferguson. Foto: Reuters

Redsi, ki so v torek v poslastici Lige prvakov ugnali Paris SG s 3:2, imajo v Premier ligi po šestih krogih maksimalnih 18 točk. Prvič v bogati zgodovini kluba so dobili uvodnih sedem tekem sezone. V sezoni 1990/91 je Liverpool dobil uvodnih osem ligaških srečanj, vendar mu ni uspelo premagati Manchester Uniteda v superpokalu.
Že v 10. minuti so gostitelji povedli tudi z nekaj sreče. Xherdan Shaqiri je z leve strani prodrl v kazenski prostor in podal pred vrata, žoga se je odbila od Shana Longa in zadela Wesleyja Hoedta, ki se mu ni uspelo umakniti. Preusmeril jo je v lastno mrežo. V 21. minuti je Trent Alexander-Arnold podal iz kota, Joel Matip pa je z desetih metrov z glavo povišal na 2:0. Preskočil je branilca Jannika Vestergaarda, ki sicer slovi kot velik specialist za igro z glavo, kar je večkrat dokazal v Bundesligi.
Razigrani Shaqiri je v sodnikovem dodatku s prostega strela stresel prečko, pritekel je Mohamed Salah in iz bližine zabil žogo v mrežo. Gostje so bili popolnoma nemočni, Liverpool bi lahko zmagal še z višjim izidom, a je bil Salah v prepovedanem položaju tik pred koncem tekme.
Naslednji teden dva derbija s Chelseajem
Liverpool se bo naslednji teden dvakrat srečal s Chelseajem. V sredo bo gostil modre v ligaškem pokalu, v soboto pa bo gostoval na Stamford Bridgeu v derbiju za vrh Premier lige.
Ferguson gledal novo bledo predstavo rdečih vragov
Sir Alex Ferguson je obiskal Old Trafford prvič po operaciji možganov maja. Ko je leta 2013 odšel v pokoj z naslovom angleškega prvaka, si ni mislil, da bo suša rdečih vragov trajala tako dolgo. Tudi v letošnji sezoni prav nič ne kaže na nov naslov.
V prvem polčasu ni kazalo na presenečenje. United je povedel v 18. minuti, ko je Paul Pogba lepo zaposlil Freda, ki je s 15 metrov z desno nogo poslal žogo tik ob vratnici v mrežo. Wolverhampton je izenačil v 53. minuti, ko je Joao Moutinho mojstrsko zabil žogo tik pod prečko z levico po podaji Raula Jimeneza.
Trener Nuno Espirito Santo se je veselil velike točke, njegov nekdanji mentor Jose Mourinho mu je lahko le čestital. Gostje so z izjemno disciplinirano predstavo v drugem polčasu večkrat tudi zapretili. David de Gea je imel kar nekaj dela, a mu je uspelo preprečiti polom.
"Ne vem, kaj je bil narobe, ampak gostje so bili bolj motivirani. V zadnjih 20 minutah smo imeli premoč, vendar so se preveč zlahka obranili. Nismo si zaslužili več od točke," je bil jezen Mourinho.
"Petarda" Cityja v Cardiffu
Manchester City se je hitro pobral po šokantnem porazu proti Lyonu v Ligi prvakov (1:2). Izbranci Pepa Guardiole so v Cardiffu blesteli (0:5) in imajo le dve točki zaostanka za Liverpoolom. Sergio Agüero, Bernardo Silva in Ilkay Gundogan so že do odmora rešili vprašanje zmagovalca. V drugem polčasu je Riyad Mahrez dosegel prva dva gola za City.