Lionel Messi je v odlični formi. Na zadnjih štirih tekmah je zabil devet golov. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo se je na domačem Santiago Bernabeuu med strelce vpisal že 17. krog zapored. Na domačem terenu nazadnje ni bil med strelci 19. oktobra 2013. Foto: Reuters

Tako so izenačili rekord Barcelone pod vodstvom Franka Rijkaarda iz sezone 2005/06. Nazadnje so klonili 13. septembra doma proti Atleticu, nato pa nanizali 11 zmag v prvenstvu, pet v Ligi prvakov in dve v španskem pokalu.

Cristiano, Cristiano, Cristiano ... Portugalski superzvezdnik je tokrat opravil vse sam, delo pa je bilo veliko težje, kot kaže končni rezultat. Ronaldo je v 36. minuti "izsilil" enajstmetrovko, ki jo je sam tudi uspešno izvedel, svoje delo pa dokončal v drugem delu s še dvema zadetkoma. Skupaj je v karieri dosegel že 23 "hat-trickov" v španskem prvenstvu in tako presegel prejšnji rekord Alfreda di Stefana in Telma Zarre.

Messi blestel na mestnem derbiju
Lionel Messi
je tretjič na zadnjih štirih tekmah dosegel hat-trick. Espanyol je sicer na Camp Nouu v derbiju barceloni povedel, ko je v 13. minuti ob neodločnem Gerardu Piqueju v protinapadu zadel kapetan Sergio Garcia, ki je "vzgojen" pri Barci. Gostitelji so dolgo neuspešno napadali, vmes je Messiju s prostega strela veselje preprečil okvir vrat, Argentinec pa je ob koncu polčasa, ko je že tekel sodnikov dodatek, vendarle zadel. Po podaji Xavija je žogo z veliko rotacije v mrežo poslal z roba kazenskega prostora.

V drugem polčasu je Barca igrala izvrstno. V 50. minuti je povedla po golu Messija, ki se je odlično znašel po podaji Luisa Suareza. Tri minute pozneje je z glavo po kotu natančno meril Pique. Kmalu po vstopu v igro je protinapad uspešno realiziral Pedro Rodriguez, ki je v 81. minuti z Messijem izpeljal izjemno dvojno podajo, Argentinec pa je še tretjič zatresel gostujočo mrežo. Messi, ki je v Barcinem dresu zabil zdaj že več kot 400 golov, je s tem tudi najboljši strelec barcelonskega mestnega derbija.

Real je tako ohranil prednost na prvenstveni lestvici. Branilec naslova Atletico je v gosteh ugnal Elche z 0:2 po zadetkih Joseja Gimeneza in Maria Mandžukića.