Peter Crouch in Shaun Wright-Phillips sta v drugem polčasu poskrbela za navdušenje na Wembleyju. Foto: Reuters
Mohamed Zidan
Mohamed Zidan je sredi prvega polčasa popeljal afriške prvake v vodstvo. Foto: EPA
Preobrat Angležev, poraz Alžirije in ZDA

Mohamed Zidan je v 23. minuti ukanil Roberta Greena in poskrbel za presenetljivo vodstvo Egipta. V nadaljevanju je Fabio Capello potegnil dva jokerja iz rokava. Peter Crouch, ki je vstopil v 46. minuti, je v 56. minuti izid poravnal. Četrt ure pred koncem je vratar Essam El Hadary komaj odbil volej Jamesa Milnerja, žogo pa je v mrežo potisnil drugi rezervist Shaun Wright-Phillips. Zmago je potrdil Crouch s svojim 20. golom za izbrano vrsto.

Poraza dveh slovenskih tekmecev
Alžirija, ki bo prvi tekmec Slovenije, na svetovnem prvenstvu, je klonila proti Srbiji (0:3). Marko Panetlić je zadel že v 12. minuti, v nadaljevanju pa sta bila natančna še Zdravko Kuzmanović in Zoran Tosić.

Nizozemska je z 2:1 premagala ZDA. Dirk Kuyt in Klaas Jan Huntelaar sta zadela za "tulipane", dve minuti pred koncem je znižal Carlos Bocanegra z glavo po podaji DeMarcusa Beasleyja s prostega strela.

Nemci brez idej
V ponovitvi četrtfinala zadnjega svetovnega prvenstva so v Münchnu Argentinci ugnali Nemce (0:1). Tik pred odmorom je Angel di Maria lepo zaposlil Gonzala Higuaina, vratar Rene Adler je zapustil vrata, a je bil napadalec Reala spretnejši in žogo spravil mimo njega, nato pa jo poslal v prazno mrežo. V 57. minuti je Michael Ballack s kolenom nenamerno v obraz zadel Martina Demichelisa, ki so ga odnesli z igrišča na nosilih. Selektor gostiteljev Joachim Löw je v igro poslal napadalca Stuttgarta Cacauja, ki je v zadnjem tednu dosegel sedem golov, a vse akcije "elfa" so bile jalove. Juan Veron in Nicolas Burdisso bi lahko še povišala zmago varovancev Diega Armanda Maradone, ki so bili izjemno disciplinirani v obrambi.

Španci za razred boljši od Francozov
Francija na Stade de Francu ni imela možnosti proti Španiji. Evropski prvaki so bili precej boljši tekmec. V 21. minuti se je David Villa po podaji Andresa Inieste sam znašel pred Hugom Llorisom in ga zlahka matiral. V zadnji minuti pred odmorom je Sergio Ramos s strelom z desne strani postavil končni izid.