Jose Mourinho je po tekmi tolažil Antonia Conteja. Foto: Reuters
Jesse Lingard
Jesse Lingard je v 75. minuti takole zadel za zmago rdečih vragov. Foto: Reuters
Alvaro Morata
Alvaro Morata je v 86. minuti dosegel gol za Chelsea, a so ga sodniki nepravilno razveljavili zaradi nedovoljenega položaja. Morata je bil strelec 5. novembra lani, ko je Chelsea na domačem Stamford Bridgeu premagal Manchester United z 1:0. Foto: Reuters

Tekmo so bolje začeli gosti, Alvaro Morata je že v 4. minuti zadel prečko. V nadaljevanju je lepo priložnost za domače imel Alexis Sanchez, a je ni izkoristil. V 32. minuti so Londončani povedli, ko so krenili v protinapad, po podaji Edena Hazarda je mrežo zatresel Willian. Davida de Geo, ki bi lahko bolje posredoval in je imel tudi v drugem polčasu nekaj težav ob dveh strelih, je premagal na bližnji vratnici.

V 39. minuti je izenačil nekdanji član Chelseaja Romelu Lukaku, ki je bil v 75. minuti tudi podajalec za zmagoviti gol rdečih vragov. Poslal je lep predložek z desne strani, z glavo pa je tri točke Unitedu zagotovil rezervist Jesse Lingard. Lukaku je že predtem še enkrat zapretil, vendar mu je veselje s spektakularno obrambo preprečil Thibaut Courtois.
Mourinho: Zaslužili smo si zmago
Manchester je v drugem polčasu igral bolje, ob koncu tekme pa je imel tudi nekaj sreče. Morata je dosegel gol za Chelsea, a so ga sodniki nepravilno razveljavili zaradi nedovoljenega položaja.
"Premagali smo zelo dobro moštvo. Morali smo biti organizirani in borbeni, vsakdo je moral upoštevati načrt. Dobro smo ustavili Hazarda. V drugem polčasu smo bili samozavestnejši. Če si je kdo zaslužil zmago, smo to mi," je povedal trener Jose Mourinho.
Conte: Najpravičnejši bi bil remi
Chelsea je padel na peto mesto na lestvici za Tottenham, na zadnjih štirih ligaških tekmah je slavil le enkrat. "Najpravičnejši bi bil remi, a se zavedamo, da bi morali bolje izkoriščati priložnosti. Vemo, da bo boj za Ligo prvakov še hud," je dejal trener modrih Antonio Conte.

Vodilni Manchester City bo svojo tekmo odigral šele v četrtek, ko bo gostoval pri Arsenalu. Ti dve moštvi sta se v nedeljo pomerili v finalu ligaškega pokala na Wembleyju, City je slavil s 3:0.