Kevin Kampl se je po koncu tekme objel z Matthiasom Ginterjem. Bayer je izgubil tretjič zapored. Je na vidiku kriza? Foto: EPA
Sebastian Rode, Kingsley Coman in Arturo Vidal
Sebastian Rode, Kingsley Coman in Arturo Vidal so zrežirali peto zaporedno zmago Bayerna v Bundesligi. Foto: EPA
Sebastian Rode
Sebastian Rode je odlično izkoristil priložnost. Izkazal se je s podajo in golom. Foto: EPA
Pep Guardiola
Pep Guardiola je obiskal stadion Böllenfalltor. Tega v Darmstadtu pred dvema letoma ni pričakoval zares nihče. Foto: EPA
Anthony Modeste
Anthony Modeste je zadel za tretjo zmago Kölna, ki je zelo dobro začel sezono. Foto: EPA

Kampl je tako gostoval pri klubu, iz katerega je pred tremi tedni prestopil k "lekarnarjem". Domači so povedli v 19. minuti, ko je Šindži Kagava poslal dolgo žogo v napad, gostujoči vratar Bernd Leno je šel v prazno, kar je izkoristil Jonas Hofmann, ki je žogo z desne strani poslal v mrežo.

Nevarnejša Borussia je vodstvo povišala v 58. minuti. Henrik Mhitarjan je v kazenskem prostoru ob neodločni obrambi gostov podal do Kagave, ta pa je s strelom po tleh za levo vratnico matiral Lena. Piko na i domači zmagi je v 74. minuti po prekršku Wendlla nad Matthiasom Gintrom in enajstmetrovki postavil Pierre-Emerick Aubameyang. Borussia se je s peto zaporedno zmago zavihtela na vrh lestvice. Točkovno se je izenačila z Bayernom, a ima boljšo razliko v golih.

Praznik nogometa v Darmstadtu in zmaga Bayerna
Bayern se je že v soboto pomeril z Darmstadtom in zmagal v gosteh s 3:0. 17.000 gledalcev se je nagnetlo na stadion Böllenfalltor. Takega objekta ne najdemo v nemški prvi ali drugi ligi. Betonska konstrukcija, ograje na stojiščih, še celo legendarno stadionsko uro iz sedemdesetih let prejšnjega stoletja ima na stolpu za golom.

Pred sedmimi leti je bil Darmstadt na robu bankrota, župan mesta Jochen Partsch je poklical v München in z zbranim denarjem s prijateljske tekme proti Bayernu so se obdržali nad gladino. Obstali so v tretji ligi, v zadnjih sezonah pa jim je uspel meteorski vzpon med elito nemškega nogometa.

Bayern je gostoval v Darmstadtu prvič po 15. avgustu 1981, ko so blesteli Karl-Heinz Rummenigge, Dieter Hoeness in Paul Breitner. Pep Guardiola je iz majhne garderobe prišel na stadion in bil celo zadovoljen s stanjem zelenice. Španec je premešal začetno postavo, saj je Bayern v sredo igral v Ligi prvakov v Pireju. Začeli so Rafinha, Sebastian Rode, Joshua Kimmich, Mario Götze in Kingsley Coman. Robert Lewandowski je ostal v Münchnu, saj je v torek na Allianz Areni derbi proti Wolfsburgu.

Evrogol Vidala
Gostitelji so se branili od prve minute. Razigran je bil Arturo Vidal, ki je najprej v 10. minuti streljal mimo vrat. V 20. minuti je Čilenec sijajno zadel žogo z desnico s 25 metrov po podaji Douglasa Coste. Branilci Darmstadta so vsi stekli proti Brazilcu in pozabili na Vidala.

Štiri minute zatem je napadalec Dominik Stroh Engel nevarno zapretil, a se je s parado izkazal Manuel Neuer. Tudi Marcel Heller je imel priložnost za izenačenje, a do odmora je ostalo pri minimalnem vodstvu gostov.

Rode v razmiku minute potrdil zmago
Na začetku drugega polčasa je Bayern povišal ritem. V 62. minuti je Rode na desni strani sijajno preigral Luco Caldirolo in podal v sredino, kjer je Coman s 15 metrov z desnico povišal na 0:2. To je bil prvi gol Francoza v dresu Bayerna. Gostitelji so bili šokirani, že v naslednji akciji je Costa na desni strani našel izjemnega Rodeja, ki je z diagonalnim strelom zadel vratnico, žoga se je odbila nazaj do Rodeja, ki jo je poslal v prazno mrežo.

Tekma je bila odločena, Guardiola je v igro poslal Javija Martineza, ki se je vrnil po dolgem premoru zaradi hude poškodbe kolena na tekmi superpokala v Dortmundu 13. avgusta lani. Vstopila sta še Thomas Müller in Xabi Alonso.

Modeste poglobil krizo Mönchengladbacha
Köln je premagal Borussio iz Mönchengladbacha z 1:0. Odločil je Anthony Modeste v 64. minuti z glavo. Gostje, ki igrajo v Ligi prvakov, so izgubili vseh pet prvenstvenih tekem, kar je najslabši start v zgodovini kluba.