Veliko slavje nogometašev Cvene zvezde na razprodani Marakani. Foto: Reuters
Slavoljub Srnić je izkoristil že prvo priložnost Crvene zvezde. Foto: Reuters
Nogometaši Rijeke so se veselili prestižne zmage, ki pa jim ne zagotavlja napredovanja v šestnajstino finala. Foto: Reuters
Matjaž Kek je bil zelo zadovoljen. Po seriji porazov v jesenskem delu je bila zmaga nad Milanom dobrošla. Foto: Reuters
Jonathan Klinsmann je uspešno debitiral v vratih Herthe. Foto: Reuters

Hrvaški prvaki ne bodo prezimili v Evropi, tudi v hrvaškem prvenstvu jim po sobotnem porazu proti Hajduku z 1:2 ne gre po načrtih. Izbranci Matjaža Keka so srečanje proti sedemkratnim evropskim prvakom vzeli zelo resno in se zasluženo veselili treh točk.

Jakov Puljić je v 7. minuti velemojstrsko izvedel prosti strel s 25 metrov. Žogo je z desno nogo zavrtinčil prek živega zidu v mrežo. Milan je deloval nezainteresirano, prikazal ni praktično ničesar. V 47. minuti je Zoran Kvržić z leve strani podal pred vrata, kjer je Mario Gavranović z bližine povišal na 2:0. Matic Črnic je vstopil v 81. minuti.

Kek posvetil zmago predsedniku Miškoviću
"Mislim, da smo zasluženo zmagali. Zmage nad Milanom se ne dosegajo vsak dan. V jesenskem delu nam je tudi zmanjkalo sreče. Zelo sem vesel tudi zaradi navijačev, ki so pripravili sijjano vzdušje, čeprav srečanje ni bilo odločilno. Zmago posvečam predsedniku Damirju Miškoviću, ki je žrtvoval ogromno časa in denarja za uspeh našega kluba. Z zmago smo se mu vsaj malce oddolžili.Če stopimo skupaj, lahko naredimo še velike stvari. V Evropi smo dostojno zastopali hrvaški nogomet," je pojasnil Kek.
Srnić junak na razprodani Marakani
Crvena zvezda se je prebila v šestnajstino finala z zmago nad Kölnom z 1:0. Več kot 51.000 gledalcev je pripravilo sijajno vzdušje na stadionu Rajka Mitića oz. na priljubljeni Marakani. Odločitev je padla sredi prvega polčasa, ko je Milan Rodić ušel po levi strani in podal v kazenski prostor, kjer je Slavoljub Srnić z natančnim strelom z destih metrov z levo nogo matiral Tima Horna.
Köln, ki je v Bundesligi še brez zmage po 14 krogih, je imel v nadaljevanju premoč, a si ni priigral izrazitih priložnosti. Kozličke je prvič vodil začasni trener Stafen Ruthenbeck, ki bo ekipo vodil do konca jesenskega dela. V nedeljo je bil po petih letih odstavljen Peter Stöger. Dominic Maroh zaradi poškodbe ni bil v kadru gostov.

Verbič podal za oba gola Köbenhavna
V skupini F je Köbenhavn premagal Šerif iz Tiraspola z 2:0 in si zagotovil napredovanje. Benjamin Verbič je podal za oba zadetka. V 56. minuti je žogo iz kota poslal pred vrata, kjer je bil Pieros Sotiriou natančen z glavo. Tri minute zatem je znova izvedel kot, Michael Luftner pa je žogo z glavo poslal pod prečko. Poleg Dancev je napredoval tudi prvouvrščeni Lokomotiv iz Moskve.

Atalanta prva v skupini E
Atalanta je v skupini E premagala Lyon z 1:0 in si zagotovila prvo mesto. Odločilni zadetek je dosegel Andrea Petagna v 10. minuti. Jasmin Kurtić je za gostitelje v igro vstopil v 75. minuti, Josip Iličić pa je igral do 83. minute.

V skupini I je Konyaspor remiziral z Vitorio (1:1), Nejc Skubic je za Turke v igro vstopil na začetku drugega polčasa. Napredovala sta Salzburg in Marseille. Zenit je zmagal v skupini L, s 3:1 je bil v San Sebastianu boljši od Real Sociedada, Miha Mevlja je za rusko moštvo odigral vso tekmo.

Vratar Jonathan Klinsmann odlično debitiral
Jonathan Klinsmann, sin legendarnega Jürgena Klinsmanna, je sijajno debitiral v vratih Herthe proti Östersundu (1:1). V 87. minuti je obranil strel kapetana gostov Nourija z bele točke. Berlinčani so sicer že pred tekmo zadnjega kroga izgubili možnosti za napredovanje v izločilne boje, medtem ko so Švedi napredovali v skupini J.

"Naš trener vratarjev Zsolt Petry me je prepričal, da lahko igramo z njim. Rezervni vratar Thomas Kraft je zbolel, nismo pa hoteli tvegati poškodbe našega prvega vratarja Runeja Jarsteina. Jonathan si je zaslužil priložnost, mora pa dokazati, da lahko prenaša breme slovitega priimka," je pojasnil trener Pal Dardai.

Dvajsetletni Klinsmann se je berlinskemu klubu pridružil julija, do zdaj pa je igral le za rezervno ekipo v tretji ligi. Rojen je bil v ZDA in je igral za ameriško vrsto na letošnjem svetovnem prvenstvu do 20 let v Južni Koreji.

DINAMO KIJEV - PARTIZAN 4:1 (3:1)
Morozjuk 6., Moraes 28., 31.,77./11-m; Jevtović 45.

ISTANBUL BASAKSEHIR - BRAGA 2:1 (1:0)
Višća 10., Belozoglu 77./11-m; R. Silva 55.

Puljić 7., Gavranović 47.

Rijeka: Sluga, Vešović, Župarić, Elez, Žuta, Maleš, Pavičić, Acosty (76./Punčec), Gavranović (81./Črnic), Kvržić (86./Mavrias), Puljić.

Milan: Storari, Zapata, Paletta, Romagnoli, Calabria, Zanellato (74./Abate), Biglia, Locatelli, Antonelli (80./Forte), Cutrone, Andre Silva.

Petagna 10.
Iličić je igral do 83. minute, Kurtić (oba Atalanta) pa je vstopil v 75. minuti.

APOLLON LIMASSOL - EVERTON 0:3 (0:2)