Miral Samardžić je za Rijeko odigral celo tekmo. Foto: EPA

(0:0), zato pa sta bila podeljena dva rdeča kartona.

Prva izključitev obračuna na Reki se je zgodila v 16. minuti, ko so gostitelji ostali brez Moisesa Lime, ki je udaril Josipa Juranovića. Sredi drugega polčasa je bil na drugi strani izključen Julian Alberto Velazquez, ki je podrl Stefana Ristovskega.

Nogometaši Rijeke so tako še drugi zaporedni derbi hrvaškega prvenstva končali z izidom 0:0. Prejšnji teden se je derbi na Maksimiru proti Dinamu končal z 0:0. Na tisti tekmi je bil izključen Roman Bezjak, ki tako proti Hajduku ni mogel igrati. Trener Matjaž Kek je Miralu Samardžiću namenil vseh 90 minut.

"Odločilni trenutek je bil v 16. minuti. Po rdečem kartonu je šla tekma v smer, v katero nisem želel, da gre. Večji del tekme smo igrali z desetimi igralci, kar nam je vzelo precej moči, zato je treba biti s točko zadovoljen. No, jaz sicer nisem," je po tekmi razmišljal Kek.

Rečani v prvenstvu še niso izgubili, a so zaradi ene same zmage in petih remijev na 3. mestu.