Arjen Robben je popeljal Bavarce med najboljših osem. Foto: EPA
Robben rešil Bayern

Bayernu je na gostovanju pri drugoligašu Bochumu odleglo šele v sodnikovem podaljšku, ko je za zmago z 2:1 zadel Arjen Robben po lepi podaji Francka Riberyja. Gostitelje je v 26. minuti v vodstvo popeljal Giovanni Federico, na začetku drugega polčasa pa je izenačil Tony Kroos po dvojni podaji z Mariom Gomezom.

Kiel šokiral Mainz
Še več dela je imela dortmundska Borussia, ki je vodilno ekipo druge lige Fortuno iz Düsseldorfa ugnala šele po izvajanju enajstmetrovk. Pred tem sta mreži mirovali. Borussia je od 34. minute igrala brez izključenega Patricka Owomoyela.

Schalke, ki je maja osvojil nemški pokal, je izpadel v Mönchengladbachu (3:1). Blestel je Marco Reus, ki je v drugem polčasu dosegel dva zadetka. Četrtoligaš Holstein Kiel je senzacionalno izločil Mainz z 2:0 in se bo v četrtfinalu srečal z dortmundsko Borussio.

Real Madrid je na drugi tekmi 1/16-finala z rezervno postavo s 5:1 odpravil tretjeligaša Ponferradino. Dva gola je dosegel Jose Callejon, po enkrat pa so bili uspešni Nuri Sahin, Rafael Varane in Joselu. Tudi prvo tekmo je Real dobil z 2:0.