Zadetek Claudia Marchisia ni bil dovolj za zmago Juventusa. Foto: EPA
Milan Đurić je zadel za vodstvo Cesene in podal za zadetek Brienze. Foto: EPA
Massimo Maccarone
35-letni Massimo Maccarone je poskrbel za novo veliko razočaranje navijačev na San Siru. Foto: EPA
Fredy Guarin
Fredy Guarin je bil najboljši igralec tekme v Bergamu. Foto: EPA

Na večerni tekmi je vodilni Juventus začel zelo medlo. V 17. minuti je Cesena povedla po veliki napaki Andree Pirla, ki je izgubil žogo na sredini igrišča. Gregoire Defrel je podal do Milana Đurića, ki se je otresel Stephana Lichtsteinerja in zatresel mrežo. Stara dama se je hitro pobrala, v 27. minuti je Paul Pogba podal pred vrata, kjer je Alvaro Morata z glavo izenačil. Šest minut zatem je za vodstvo Juventusa z natančnim strelom poskrbel Claudio Marchisio. Tik pred odmorom je Pirlo z roba kazenskega prostora za las meril mimo vratnice.
Cesena je v drugem delu pritisnila in izenačila v 70. minuti, ko je po podaji Đurića z roba kazenskega prostora zadel Franco Brienza. Gostje so imeli veliko priložnost za zmago, ko je Stefano Lucchini v kazenskem prostoru igral z roko. Na belo točko je žogo postavil Arturo Vidal, Nicola Leali se je že vrgel v napačno smer, a je čilski vezist meril mimo vrat. Pri gostiteljih je Luka Krajnc igral vso tekmo.
Nov remi Rome
Gervinho
se je vrnil v postavo Rome, a mu evforije po zmagi na afriškem prvenstvu ni uspelo prenesti na soigralce. Roma je z zadnjeuvrščeno Parmo prikazala zelo slabo igro in petič zapored remizirala na Olimpicu (0:0). Še posebej v drugem polčasu so bili Rimljani neučinkoviti in navijači so jih po koncu tekme pospremili z žvižgi.
Tudi Empoli odnesel točko s San Sira
Milan je na sedmih tekmah v Serie A v letu 2015 osvojil le pet točk. Tudi Empoli je odnesel točko s San Sira (1:1). Rdeče-črni so povedli pet minut pred odmorom, ko je Mattia Destro po protinapadu zadel iz bližine po podaji Giacoma Bonaventure. Po prihodu iz Rome se je Destro izkazal že na drugi tekmi. V 68. minuti je napadalec Empolija Massimo Maccarone izenačil z glavo. Vratar gostiteljev Diego Lopez je šest minut pred koncem prejel rdeči karton, ker je igral z roko zunaj kazenskega prostora. Trener Filippo Inzgahi je bil znova razočaran, nove težave ima zaradi poškodbe branilca Alexa, ki je zelenico zapustil že v 8. minuti. Na tekmi je bilo le 27.170 gledalcev.

Candreva odločil na Friuliju
Pomembno zmago v boju za evropska tekmovanja je v Vidmu dosegel Lazio. Odločilni zadetek proti Udineseju (0:1) je z bele točke dosegel Antonio Candreva. V slogu Antonina Panenke je spodkopal žogo in prelisičil Orestisa Karnezisa.

Guarin blestel v Bergamu
Inter se počasi pobira, v Bergamu je prikazal eno izmed najboljših predstav v letošnji sezoni (1:4). Že v 3. minuti je Xherdan Shaqiri uspešno izvedel najstrožjo kazen po prekršku nad Fredyjem Guarinom, vratar Marco Sportiello se je dotaknil žoge, a je bil strel premočan. Maxi Moralez je v 27. minuti z levico matiral Samirja Handanovića za 1:1. Osem minut pred odmorom je Guarin mojstrsko zavrtinčil žogo v mrežo za novo vodstvo Interja.

Vsi načrti Atalante so se podrli v 53. minuti, ko je Yohan Benalouane prejel drugi rumeni karton. Deset minut zatem je z izjemnim strelom od daleč na 1:3 povišal Guarin. Sijajni Kolumbijec je nato še zaposlil Rodriga Palacia, ki je postavil končni izid v 72. minuti.

23. krog:
SASSUOLO - FIORENTINA 1:3 (0:2)
Berardi 67.; Salah 30., Babacar 32., 62.
Lazarević (Sassuolo) je bil na klopi. Kurtić je igral vso tekmo, Iličić (oba Fiorentina) pa od 82. minute.

PALERMO - NAPOLI 3:1 (2:0)
Lazaar 14., Vazquez 36., Rigoni 65.; Gabbiadini 82.
Anđelković je za Palermo igral vso tekmo.

MILAN - EMPOLI 1:1 (1:0)