Zmaga v mestnem derbiju je še toliko slajša. Foto: Reuters
Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne (Napoli) po doseženem golu. Foto: Reuters

Prvi polčas sta ekipi sklenili brez golov, za odtenek je bila boljša Roma, ki je že po vrnitvi na nogometno zelenico povedla. Aleksandra Kolarova so namreč podrli v kazenskem prostoru, tako da je sodnik pokazal najstrožjo kazen. Enajstmetrovko je rutinirano izvedel Diego Perotti. Le štiri minute pozneje je Roma iz protinapada povišala vodstvo - Perotti je lepo podajal Radji Nainngolanu, ki je v teku streljal močno z vrha kazenskega prostora.

Roma je imela prevlado, Lazio pa je dosegel častni gol. Ciro Immobile, ki je zadel že v drugi minuti, a na njegovo žalost iz prepovedanega položaja, je gol dosegel v 72. minuti, ko je zadel enajstmetrovko. Lazio je zmanjšal zaostanek po zaslugi Konstantinosa Manolasa, ki je v kazenskem prostoru igral z roko (sodnik si je pomagal z videoasistentom, da je določil kazen). Lazio je imel najlepšo priložnost za gol v 20. minuti, a je bil Edin Džeko malenkost nenatančen.

Trener Rome, Eusebio Di Francesco, je po tekmi povedal, da je ponosen, da je pridobil spoštovanje svojih igralcev. "To je največji izziv v Romi, obvladati slačilnico." Dodal je: "Verjamemo v to, kar počnemo, zdaj moramo pokazati kontinuiteto v svoji igri."

Roma se je povzpela na tretje mesto Serie A.

Napoli ostaja neporažen
Prvouvrščeni Napoli je ugnal Milan z 2:1. Lorenzo Insigne je prvi zatresel mrežo Milana, natančno je streljal v desni spodnji kot v 33. minuti. Ob koncu prvega polčasa je imel Insigne še eno priložnost, a je ni izkoristil. Zato je v 73. minuti za 2:0 poskrbel Piotr Zielinski. Najlepši gol na tekmi je dosegel Alessio Romagnoli, ki je z močnim strelom znižal zaostanek v 91. minuti.