Cristiano Ronaldo se je v soboto veselil novega rekorda. Tudi na tej lestvici mu za vrat diha Lionel Messi. Foto: Reuters

Portugalec je z golom v prvem polčasu povedel Real v vodstvo z 1:0, v drugem polčasu pa je zapravil 11-metrovko. Po tekmi so medije preplavile statistike o najboljših strelcih v šestih najmočnejših ligah (Španija, Anglija, Nemčija, Italija, Francija, Portugalska).

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

Na vrhu te lestvice je bil prej pol stoletja Anglež Jimmy Greaves, ki je gole dosegal za štiri klube iz omenjenih lig (Tottenham 220, Chelsea 124, West Ham 13, Milan 9).

Ronaldo je svoj seštevek začel v Sportingu (3), nadaljeval v Manchester Unitedu (84), zdaj pa blesti v madridskem Realu (280).

Alan Shearer28300000283

Opomba: V stolpcih so zadetki v državnih prvenstvih (po vrsti): Anglije, Francije, Italije, Nemčije, Portugalske in Španije. Zadetki veljajo le za najvišji rang tekmovanja.