Cristiano Ronaldo ni bil zadovoljen po koncu tekme. Foto: Reuters
Inaki Williams je po četrt ure popeljal Bilbao v vodstvo. Foto: Reuters
Iago Aspas je priigral Celti točko proti Barceloni. Foto: Reuters

Kraljevi klub je odigral zadnjo tekmo pred polfinalom Lige prvakov. Prvo srečanje z Bayernom bo naslednjo sredo zvečer na Allianz Areni v Münchnu. Ta konec tedna bodo izbranci Zinedina Zidana počivali, saj se bodo s Sevillo pomerili 9. maja. Andaluzijci se bodo v finalu španskega kraljevega pokala v soboto ob 21.30 srečali z Barcelono na stadionu Wanda Metropolitano v Madridu.

Ronaldo v prečko, Williams v polno
Gareth Bale je tudi to tekmo začel le na kloipi in vse glasnejše so govorice o odhodu Valižana letos poleti. Ronaldo je v 9. minuti z glavo stresel prečko. Pet minut zatem so gostje povedli, Inigo Cordoba je v kazenskem prostoru zaposlil Inakija Williamsa, ki je z desne strani lobal vratarja Keylorja Navasa.

Vratar Kepa v sijajni formi
V nadaljevanju prvega polčasa so Madridčani prevladovali, a je bil sijajni Kepa vedno na pravem mestu. V 19. minuti je zaustavil nevaren strel Marcela z roba kazenskega prostora. Tudi Marco Asensio ga ni uspel ukaniti dve minuti pred odmorom.

V 64. minuti je bilo kar trikrat vroče pred vrati Reala. Po dobiti žogi je do strela prišel Raul Garcia, ki je zadel prečko. 20 minut pred koncem je Zidane le potegnil dve potezi. Vstopila sta Bale in Isco. Valižan je v 72. minuti z voleja streljal mimo vrat. Baski so se odlično branili in bili že zelo blizu polnemu izkupičku na stadionu Santiago Bernabeu. Tri minute pred koncem je po kotu do strela z 20 metrov prišel Luka Modrić, pred vrati je Ronaldo s peto spremenil smer žogi in jo poslal v mrežo.

Barcelona z deseterico do točke v Vigu
Barcelona je v torek rezmizirala v Vigu (2:2) in pet krogov pred koncem Primere division ostaja neporažena. Pred finalom pokala je Lionel Messi eno uro sedel na klopi, Luis Suarez in Jordi Alba pa sploh nista igrala.

Katalonci so povedli devet minut pred odmorom, ko je Philippe Coutinho prišel do žoge po veliki napaki Jonnyja Castra. Podal je do Paca Alcacerja, ki je na robu kazenskega prostora našel Ousmaneja Dembeleja. 20-letni Francoz je z močnim strelom zatresel mrežo. Tik pred odmorom je Castro popravil napako, po podaji Sergija Gomeza je izenačil.

Paco Alcacer je v 64. minuti z bližine zadel za novo vodstvo Barcelone. Gostje so sedem minut zatem ostali brez Sergija Roberta, ki je povlekel za dres Iaga Aspasa, ko je napadalec sam krenil proti vratom. Prav Aspas je postavil končni izid, ko je unovčil slabo posredovanje vratarja Marca Andreja ter Stegna.