Wayne Rooney je na drugem mestu večne lestvice Premier lige z 200 goli. Več jih ima le legendarni napadalec Alan Shearer (260). Foto: Reuters
Raheem Sterling
Raheem Sterling je z volejem rešil točko. Foto: Reuters
Jose Mourinho
Tekmo na stadionu Etihad si je ogledal tudi Jose Mourinho. Z mestnim tekmecem Unitedom je udarno začel novo sezono in je na vrhu lestvice z razliko v zadetkih 8:0. Foto: Reuters

Najlepšo priložnost v prve pol ure je imel Nicolas Otamendi, ki je poskusil z roba kazenskega prostora v 26 minuti, vendar je bil Jordan Pickford na pravem mestu. V 33. minuti je David Silva po lepi podaji Sergia Agüera z glavo zadel vratnico.

Dve minuti zatem so gostje povedli. Dominic Calvert-Lewin je po veliki napaki Leroyja Saneja prišel do žoge in zaposlil Wayna Rooneyja, ki jo je z levico potisnil v mrežo. To je bil njegov 200. zadetek v Premier ligi, tudi prvega je dosegel v dresu Evertona. 19. oktobra 2002 je v zadnji minuti zadel proti Arsenalu za zmago z 2:1.

Walker izključen še pred odmorom
Minuto pred odmorom je Kyle Walker prejel drugi rumeni karton o prekršku nad Calvertom Lewinom. Pep Guardiola se je razjezil na sodnika Bobbyja Madleyja in od odmoru so bili njegovi izbranci pred težko nalogo.

Joker Sterling priigral točko
Takoj na začetku nadaljevanja je Guardiola v igro poslal Raheema Sterlinga, kar se je izkazalo za odlično potezo. Tudi z igralcem manj so bili gostitelji precej bolj nevarni, pritisk se je stopnjeval. Agüero je imel dve priložnosti, a ni uspel izenačiti, Pickford je bil vedno zbran.

Osem minut pred koncem je Mason Holgahte naredil veliko napako, žogo je z glavo izbil naravnost na nogo Sterlinga, ki je z volejem zabil žogo v mrežo za 1:1. V 88. minuti je Morgan Schneiderlin pokosil Agüera in prejel drugi rumeni karton. Moči na igrišču so bile izenačene in gostitelji so vse moči usmerili v napad. V 93. minuti je rezervist Davy Klaassen sijajno posredoval v zadnjem trenutku pred svojimi vrati in s tem preprečil Silvi odločilni zadetek.
"Popolnoma vse smo pustili na igrišču, zato smo lahko zadovoljni s točko. Rdečega kartona za Walkerja ne bom komentiral," je poudaril Guardiola.
Na vrhu lestvice so tri ekipe s popolnim izkupičkom - Manchester United, Huddersfield Town in West Bromwich. Manchester City ima štiri točke in je na petem mestu.