Nogometaši Rudarja so z zmago spet splezali na tretje mesto prvenstvene lestvice. Foto:
Rudar na preloženi tekmi ugnal Gorico

16. krog Prve lige se je zaradi vremenskih nevšečnosti končal šele s ponedeljkom, ko sta Rudar in Gorica v Velenju odigrala še preostalih 64 minut srečanja. Nadaljevanje dvoboja ni prineslo posebej privlačne igre. Rudar je povedel po prekinitvi. 30-letni Damjan Trifković je s prostega strela natančno meril, vratar Sorčan bi žogo verjetno ukrotil, a se je tik pred njim odbila. V zadnjih sekundah je zmago potrdil Dario Vizinger, ki je le dobro minuto prej zamenjal Trifkovića.

Rudar je imel lepo priložnost še v 59. minuti. John Mary je preskočil Sorčana, žoga je šla ob golovi črti, a se od oddaljenejše vratnice ni odbila v gol. V strelih je bilo 6:5, v posesti žoge 54:46. To je osma zmaga Rudarja v letošnji sezoni. Dvoboj je bil v soboto v 26. minuti (pri izidu 0:0) prekinjen zaradi goste megle, današnji dvoboj se je tako začel s 26. minuto.