Matjaž Kek je Rijeko popeljal do prvega naslova nogometnega prvaka in s tem prekinil 11-letno vladavino zagrebškega Dinama. Foto: MMC RTV SLO
Kek: Ta naslov je vrhunec moje nogometne kariere
Bezjak zadel ob slavju na Reki
Kek: Vsi na Kvarnerju so čakali na to 70 let

Rečani so hitro povedli. Že v 12. minuti je veliko napako v obrambi gostujoče ekipe izkoristil švicarski napadalec Mario Gavranović, ki se je po podaljšani žogi Alexandra Gorgona znašel iz oči v oči z vratarjem Mladenom Matkovićem, ga preigral in žogo poslal v prazno mrežo.

Že tri minute pozneje so gostitelji vodstvo podvojili, še drugič pa se je med strelce vpisal Gavranović. Proti vratom nasprotnika je sprožil Franko Andrijašević, Matković je žogo odbil, a le do Gavranovića, ki je brez težav zadel za 2:0. Igra se je nato malce umirila, stadion pa je znova eksplodiral od navdušenja tik pred odmorom, ko je z levico v drugem poskusu sijajno zadel slovenski reprezentant Roman Bezjak. 3:0.

Gostitelji so v nadaljevanju mrežo ekipe iz Vinkovcev zatresli še enkrat, v 72. minuti je po predložku iz kota z desne strani z glavo natančno meril Dario Župarić, ki barve novega hrvaškega prvaka brani kot posojen nogometaš Pescare.

Vzdušje na Rujevici je bilo izjemno, navijači so komaj čakali na konec tekme, ob zadnjem sodnikovem žvižgu so stekli na zelenico, veliko slavje se je ob veličastnem ognjemetu lahko začelo. Do konca hrvaškega prvenstva je še en krog, prav v zadnjem se bosta na Maksimiru pomerili najboljši letošnji ekipi: Rijeka in Dinamo.