Juan Cuadrado, junak derbija v Torinu. Foto: Reuters
Juan Cuadrado
Takole je Cuadrado premagal Samirja Handanovića. Foto: Reuters
Gianluca Lapadula
Rezervistu Milana Gianluci Lapaduli je gostujoči vratar Emiliano Viviano v 87. minuti z neverjetno obrambo preprečil izenačujoči zadetek. Foto: EPA
false
Nogometaši Napolija so se v gosteh znesli nad Bologno (1:7). Hat-trick sta dosegla Marek Hamšik (desno) in Dries Mertens (v sredini), med strelce se je vpisal tudi Lorenzo Insigne (levo). Foto: EPA

V Torinu so nogometni navdušenci spremljali zelo dinamičen prvi polčas derbija med Juventusom in Interjem. Priložnosti so se kot po tekočem traku vrstile na obeh straneh, večkrat je do zadetkov manjkalo le nekaj centimetrov. Pri Interju je najlepšo priložnost zapravil Ivan Perišić v 39. minuti.

Pri gostiteljih je Miralem Pjanić s prostega strela pošteno zagodel slovenskemu vratarju Samirju Handanoviću, a je ta žogo z zadnjimi močmi še odbil čez prečko, Paulo Dybala je zadel prečko. V 45. minuti je moral nato 'Sarma' vseeno priznati premoč po izjemnem strelu Juana Cuadrada. Ta je z razdalje silovito sprožil in 'razparal' mrežo za 1:0.

Interju ni uspelo izenačiti
Že na začetku drugega polčasa je Dybala skoraj povišal prednost črno-belih, tudi v nadaljevanju je Juventus večkrat resno zapretil gostujoči obrambi. Napadi milanske ekipe niso obrodili sadov, tako želenega izenačujočega zadetka ni dosegla. Zadnjo lepo priložnost na tekmi je po podaji Samija Khedire z leve strani zapravil Mario Mandžukić oziroma z izjemno obrambo se je izkazal Handanović. Globoko v sodnikovem podaljšku, natančneje v 94. minuti, je bil izključen še Perišić.

Milan klonil pred Sampdorio
Nogometaši Milana so izgubili tekmo s Sampdorio (0:1). Rdeče-črni, ki so naslov italijanskega prvaka osvojili leta 2011, nikakor niso našli poti do uspeha proti gostom iz Genove, za nameček so ob koncu tekme ostali še brez Joseja Sose, ki je prejel še drugi rumeni karton in je moral predčasno pod prho. Srečanje je z bele točke odločil Luis Muriel. Ta je v 70. minuti domačega vratarja Gianluigija Donnarummo poslal v napačno smer, žogo je plasiral v levo vratarjevo stran, Donnarumma se je vrgel v desno. Prekršek za najstrožjo kazen je zakrivil Gabriel Paletta, ki je s prekrškom ustavil obetaven napad Fabia Quagliarelle. To je bil za Milan že četrti zaporedni poraz!

Lazio zabil pol ducata zadetkov
Medtem so nogometaši Lazia brez večjih težav slavili v Pescari (2:6). Junak tekme je bil Marco Parolo, ki je dosegel kar štiri zadetke za rimski kolektiv. S tem je postal šesti nogometaš Lazia, ki je v Serie A na eni tekmi zadel vsaj štirikrat. Zadnji, ki mu je to uspelo, je bil Miroslav Klose, ki je 5. maja 2013 v zmagi s 6:0 kar petkrat zatresel mrežo Bologne. Ob Parolu sta se med strelce vpisala še Balde Diao Keita in Ciro Immobile.