Samir Handanović je bil junak na San Siru. Že sedmič je ohranil mrežo nedotaknjeno v italijanskem prvenstvu. Foto: EPA
Gary Medel
Gary Medel, strelec odločilnega zadetka na derbiju. Foto: EPA
Juan Cuadrado
Juan Cuadrado je rešil staro damo, ki zaostaja devet točk za vodilnim Interjem. Foto: EPA
Philippe Mexes
Philippe Mexes je z glavo zabil drugi gol za Milan. Foto: EPA

Rimljani, ki so predtem dobili kar pet tekem zapored, so zapretili v 23. minuti. Najprej je Handanović obranil strel Maicona, nato pa Edinu Džeku ni uspelo odbite žoge poslati v mrežo. V 31. minuti je Stevan Jovetić lepo zaposlil Garyja Medela, ki je z močnim diagonalnim strelom po tleh z 20 metrov zatresel mrežo.

Salah nikakor ni znal ukaniti Handanovića
V drugem polčasu se je Inter osredotočil na branjenje prednosti. Po uri igre je sijajno prodrl Mohames Salah, njegov poskus pa je zaustavil Handanović. V naslednji akciji je slovenski reprezentančni vratar najprej odbil strel Miralema Pjanića, nato je z odličnim refleksom preprečil veselje Salahu, ki je takoj zatem poskusil še z glavo. Tri sijajna posredovanja "Sarme" v eni akciji!

V 73. minuti je Pjanić zaradi igranja z roko prejel drugi rumeni karton. Tudi z igralcem manj je Roma poskušala priti do izenačenja, a se je Inter obranil.

Viola zlahka prevzela 1. mesto
Fiorentina
na nedeljski opoldanski tekmi ni imela resnega dela s Frosinonejem. Ob enosmernem prometu proti gostujočim vratom je bilo že ob polčasu vse odločeno, saj so Toskanci vodili s 4:0. V nadaljevanju so gostje vsaj prišli do častnega gola in se iz Firenc poslovili z 1:4. Zasedba Fiorentine je bila sicer dodobra premešana, pri čemer je na klopi obsedel Josip Iličić.

Cuadrado odločil mestni derbi
Na uvodni tekmi 11. kroga je Juventus na mestnem derbiju ugnal Torino z 2:1. Odločil je Juan Cuadrado iz bližine v 94. minuti po podaji Alexa Sandra.

Gladka zmaga Milana na Olimpicu
Ne nedeljski večerni tekmi je Milan odnesel vse tri točke z rimskega Olimpica, Lazio je bil nemočen proti črno-rdečim (1:3). Izbranci Siniše Mihajlovića so povedli v 25. minuti, ko je po slabem posredovanju vratarja Federica Marchettija žogo v mrežo poslal Andrea Bertolacci. Milan je bil v prvem polčasu precej boljši, v 37. minuti je Alessio Cerci stresel okvir vrat.

V 51. minuti je vstopil Philippe Mexes, ki je le dve minuti zatem povišal na 0:2. Ob neodločnem vratarju Marchettiju je prišel do strela z glavo po podaji Giacoma Bonaventure. Lazio je nato pritisnil, Senad Lulić ni bil natančen, Ricardo Kishna pa je četrt ure pred koncem zatresel mrežo, vendar je bil v prepovedanem položaju. V 80. minuti je Bonaventura z izjemno podajo zaposlil Carlosa Bacco, kolumbijski napadalec je prišel sam pred vratarja Marchettija in ga zlahka matiral. Častni gol za Lazio je zabil Kishna z levico po podaji Danila Cataldija.