Jupp Heynckes se je znašel na rokah svojih varovancev. Bayern lahko v letošnji sezoni podre še številne rekorde. Prejel je le 13 golov (najmanj v zgodovini Bundeslige je 21), osvojil pa je že neverjetnih 75 točk (rekord drži Borussia iz lanske sezone - 81). Foto: EPA
Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger, ki je v prvem polčasu prejel močan udarec v koleno, a vseeno ostal na igrišču, je mojstrsko dosegel edini zadetek na tekmi v Frankfurtu. Foto: EPA
Uli Hoeness in Karl-Heinz Rummenigge
Uli Hoeness in Karl-Heinz Rummenigge sta na tribuni prejemala številne čestitke. Foto: EPA
Franck Ribery
Franck Ribery je bil najbolj razpoložen za slavje. Foto: EPA

Bayern ima pred drugouvrščeno Borussio Dortmund neulovljivih 20 točk prednosti. Bavarci so bili nazadnje najboljši v Bundesligi leta 2010. Še nobena ekipa v Nemčiji si naslova ni zagotovila tako kmalu, popravili so lasten rekord iz leta 1973 in 2003, ko so si naslov predčasno zagotovili po 30 tekmah.

Alaba z najstrožje kazni v vratnico
Izbranci Juppa Heynckesa so bili v prvem polčasu precej boljši, Xerdan Shaqiri je v 10. minuti zadel vratnico z močnim strelom z roba kazenskega prostora. V 26. minuti je Marco Russ podrl Thomasa Müllerja v kazenskem prostoru, David Alaba pa je z bele točke zadel vratnico.

Odločitev je padla v 52. minuti, ko je Arjen Robben podal do Philippa Lahma, ki je z desne strani podal pred vrata, Schweinsteiger pa je z desno nogo s peto mojstrsko preusmeril žogo v mrežo mimo nemočnega vratarja Oke Nikolova.

Neuer preprečil izenačenje
V zaključku srečanja so gostitelji močno pritisnili, Bayern pa je imel v mislih že povratno tekmo Lige prvakov v sredo proti Juventusu. V 79. minuti je Stefan Aigner z desne strani podal pred vrata, kjer je rezervist Srđan Lakić popolnoma neoviran z bližine streljal malce preslabo, Manuel Neuer pa se je izkazal z odličnim refleksom. Tri minute zatem je po predložku Aignerja, Dante v kazenskem prostoru igral z roko, a sodnik Florian Meyer ni pokazal na belo točko. Po kotu v nadaljevanju akcije se je znova izkazal Neuer po gneči pred vrati, Takaši Inui pa je kmalu zatem zadel še zunanji del mreže.

Po koncu tekme se je začelo slavje, a brez polivanja s pivom, kar je sicer navada. V sredo je na sporedu preveč pomembna tekma v Torinu.
Predsednik Hoeness komaj našel prave besede
"To je bila zares sanjska sezona. Še nikoli nismo imeli ekipe, ki bi tako prevladovala. Večkrat smo bili zanesljivo prvaki, a tako prepričljivo še nikoli. Težko najdem prave besede za trenerja Heynckesa in vse igralce," je bil nasmejan predsednik Uli Hoeness.
"To je zares izjemen dan za nas. V sredo imamo zelo pomembno tekmo v Torinu, zato se moramo zbrati. Možnost imamo za zmago tudi v pokalu in Ligi prvakov, vsekakor želimo to izkoristiti," ni bil preveč evforičen Robben.
Dortmund, ki je osvojil zadnja dva naslova, je s 4:2 premagal Augsburg, a nima več možnosti, da ogrozi tekmeca iz bavarske prestolnice.