Marcos Tavares je na tekmi proti Triglavu v 36. minuti ekspresno poravnal izid, a je na koncu zelenico Ljudskega vrta zapustil sklonjene glave. Foto: Aleš Fevžer
Evrogol Klinarja dokončno pokopal upe Zavrča

Ta je v 91. minuti izkoristil napako v obrambi vijoličastih in po predložku s prostega strela z glavo iz neposredne bližine premagal nemočnega Jasmina Handanovića. Mariborčani s tekmo manj tako ostajajo na drugem mestu prvenstvene lestvice.

Zmage so se veselili tudi nogometaši Rudarja, ki so suvereno odpravili Zavrč (3:0). Mrežo gostujoče ekipe je po dobre pol ure igre načel Leon Črnčič, delo pa sta v zaključku tekme dokončala Denis Klinar in Rajko Rotman.

Tavares ekspresno poravnal izid
V štajerski prestolnici je pred tekmo Maribor - Triglav dež pošteno razmočil zelenico Ljudskega vrta, a so kljub slabemu vremenu nogometni navdušenci spremljali dinamično igro. Maribor je po pričakovanju imel nekaj več pobude, toda Gorenjci so igrali zelo pogumno, kar se jim je obrestovalo v 33. minuti, ko je Luka Majcen močno udaril proti vratom gostiteljev, žoga se je odbila od brazilskega branilca Arghusa, spremenila smer in končala v mreži. Kranjsko vodstvo ni trajalo dolgo. Komaj 18-letni Dino Hotić, ki je igral drugo tekmo v članski konkurenci, je podal v kazenski prostor do kapetana Tavaresa. Ta je videl, da je vratar Darjan Curanović zunaj vrat in je žogo poslal čezenj v mrežo. Domači so hiteli do konca polčasa doseč še en zadetek, a so bili neuspešni.

Rezervist Redžić zadel za veliko zmago
Trener vijoličastih Ante Šimundža je v drugem polčasu z Nusmirjem Fajićem okrepil napad. Čas je neusmiljeno tekel, domači so na spolzkem igrišču skušali priti do priložnosti. Gostje so se usmerili na branjenje lastne mreže in iskali priložnost iz protinapadov. Mariborčani so v zadnjih desetih minutah stiskali obroč okoli gostujoče obrambe. V 84. minuti je Goran Cvijanović izvedel prosti strel, meril v desni kot, a je Curanović uspešno posredoval. V sodnikovem podaljšku pa so gosti dosegli zmagoviti zadetek.

Prosti strel z leve strani je izvajal Mustafa Nukić, domači so v kazenskem prostoru pozabili na Ajdina Redžića, ki je v igro vstopil le nekaj minut pred to akcijo. Ta je z glavo premagal vratarja Jasmina Handanovića in poskrbel za izjemno veselje v kranjskem taboru.

Rudar v končnici do visoke zmage
Velenjčani so v boju za trenutno tretje mesto na lestvici premagali novinca iz Zavrča. 'Knapi' so bili večji del tekme boljši, visoko zmago pa so dosegli šele v sodniškem dodatku drugega polčasa. Povedli so sicer že v 36. minuti, ko je Ivan Firer prodrl v kazenski prostor, streljal, Gregor Fink je žogo odbil, a le do Leona Črnčiča, ki je bil na pravem mestu in zadel za 1:0. Gostitelji so do konca srečanja zadeli še dvakrat - Denis Klinar je v 91. minuti zadel s 40 metrov, Rotman pa je kmalu zatem zadel še z glavo.