Paul Pogba je začel akciji za drugi in tretji zadetek, nato pa je Arturo Vidal po odbiti žogi zadel za 3:0. Foto: EPA
Veselje Adila Ramija po prvencu v dresu Milana. Foto: EPA

Branilci naslova so bili v prvem polčasu in prvi polovici drugega veliko boljši nasprotnik. Tako imajo zdaj že devet točk prednosti, a Roma, ki je na drugem mestu, ima tekmo manj. Že v tretji minuti se je z izjemno obrambo izkazal Samir Handanović, ki je bil izbran za najboljšega vratarja v Serii A. Napako je naredila gostujoča obramba, ki je napadalce Juveta neuspešno lovila v prepovedanem položaju. Tako se je sam pred slovenskim reprezentančnim čuvajem mreže znašel Carlos Tevez, ki je z nekaj metrov močno sprožil, a je bil Handanović na mestu.

Je pa Ljubljančan v milanskih vratih klonil v 15. minuti. Velemojstrsko je žogo prek gostujoče obrambe poslal najboljši posameznik italijanskega prvenstva Andrea Pirlo, ki je našel vtekajočega Stephana Lichtsteinerja, Švicar pa je z glavo povedel gostitelje v vodstvo.

Juve odlično začel drugi polčas
Stara dama je odlično začela tudi drugi polčas. Že v drugi minuti so bianconeri dobili veliko priložnost in po akciji Paula Pogbaja je na 2:0 povišal Giorgio Chiellini. Le osem minut zatem je bilo že 3:0. Fernando Lllorente se je dobro "zagradil" v kazenskem prostoru, prepustil žogo Pogbaju, ki se je sam znašel pred vrati, a se je Handanović izkazal, toda odbito žogo je ob neodločni obrambi Interja dobil Arturo Vidal. Čilenec, ki je na prvem medsebojnem dvoboju izenačil na 1:1 in izsilil točko Juventusa, je premagal nemočnega Handanovića.

V drugi polovici drugega polčasa je pobudo prevzel Inter in v 72. minuti je nekaj upanja gostom vlil Rolando, ki je znižal na 3:1. Portugalski branilec je izkoristil zmedo v kazenskem prostoru Juventusa in ob neodločni domači obrambi neubranljivo zadel. Inter je imel še nekaj zrelih priložnosti, toda izid se ni spremenil. Juve je bil še blizu povišanju vodstva, ko je rezervist Mirko Vučinić v sodnikovem dodatku zadel okvir vrat.

Denis nerešljiva uganka za Napoli
Napoli je presenetljivo s kar 3:0 klonil v Bergamu. Gostje so zapravili priložnost, da bi se še utrdili na tretjem mestu, ki vodi v Ligo prvakov. Izjemen je bil napadalec Atalante German Denis. Argentinec je dve minuti po začetku drugega polčasa z roba kazenskega prostora premagal Pepa Reino.

Atalanta je v 64. minuti povišala prednost. Znova je mrežo zatresel Denis, ki je zadel z volejem. Šest minut pozneje se je Denis izkazal še s podajo. Zaposlil je Maximiliana Moraleza, ki je nato preigral Federica Fernandeza in postavil končni izid tekme.

Seedorf prvič v Serii A oddal točki
Milan je prvič pod taktirko Clarencea Seedorfa prepustil točki v Serii A. S San Sira je točko odnesel Torino (1:1), ki je povedel v 17. minuti po lepi samostojni akciji Cira Immobila. Štiri minute po začetku drugega dela je Adil Rami izidi poravnal. Francoski osrednji branilec je dosegel prvi zadetek v dresu Milana, ki je bil podjetnejši v drugem delu, a v napadu ni bilo razpoloženega nogometaša. Jasmin Kurtić, ki ga je Torinu posodil Sassuolo, je prvič zaigral za novo moštvo. V igro je vstopil v 69. minuti. Valterja Birse Seedorf ni uvrstil v kader Milana.

Lazio je z 2:0 v Veroni odpravil Chievo (0:2). Boštjan Cesar je igral vso tekmo, Dejan Lazarevič pa je bil na klopi. S klopi je Rene Krhin spremljal poraz Bologne proti Udineseju (0:2), Josip Iličić pa je za Fiorentino, ki je klonila pred Cagliarijem (1:0), igral 90 minut.