Igralci Juventusa se veselijo pomembne zmage. Foto: Reuters
Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci je na začetku drugega dela povišal na 2:0. Foto: Reuters
Mirko Vučinić
Mirko Vučinić je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen. Foto: Reuters

Izbranci Rudija Garcie so doživeli prvi poraz v letošnji sezoni. V prvem polčasu so bili celo bolj nevaren tekmec, a v zaključku akcij niso bili dovolj zbrani. Kapetan Francesco Totti ni imel svojega večera, kar se je zelo poznalo.
Vidal unovčil podajo Teveza
Gostje so začeli odločno, imeli so veliko posest žoge, a niso resneje ogrozili Gianluigija Buffona. Vratar stare dame je moral posredovati, ko je Totti podal do Adema Ljajića, Buffon pa je žogo pred njim izbil v kot.
Carlos Tevez je v 17. minuti v kazenskem prostoru na desni strani ob neodločnem Danieleju de Rossiju idealno zaposlil Artura Vidala, ki je z desnico ob desni vratnici poslal žogo v mrežo. Vratar Morgan de Sanctis je bil nemočen, branilec Leandro Castan pa je držal roko v zraku in zahteval prepovedan položaj, ki pa ga ni bilo.
Bonucci izkoristil zmedo v obrambi Rome
V 48. minuti je Andrea Pirlo s prostega strela z leve strani lepo podal pred vrata, na daljši vratnici pa je Leonardo Bonucci z drsečim štartom z bližine povišal na 2:0. Uigrana akcija stare dame je presenetila obrambo Rome.
Dva rdeča kartona za Romo v minuti
Četrt ure pred koncem je Daniele de Rossi z grobim štartom pokosil Giorgia Chiellinija in sodnik Nicola Rizzoli ga je izključil. Rezervist Mirko Vučinić je najvišje skočil po predložku iz prostega strelu, žogo je z glavo poslal proti vratom, Leandro Castan pa jo je z roko odbil z golove črte. Prejel je rdeči karton, Vučinić pa je z najstrožje kazni poslal de Sanctisa v napačno smer.
Torinčani so tekmo zanesljivo pripeljali do konca in se veselili desete zaporedne zmage v Serie A. Po manj kot polovici prvenstva se zdi, da je boj za naslov odločen.