Neymar
Neymar je dosegel evrogol na Camp Nouu. Foto: EPA
Luka Modrić
Luka Modrić je potrdil visoko zmago Reala. Foto: EPA

Izbranci Unaija Emeryja so bili precej boljši, priigrali so si veliko priložnosti, a nikakor jim ni uspelo zatresti mreže na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan. Ivan Rakitić je v 63. minuti zapravil celo najstrožjo kazen, slab strel Hrvata je odbil vratar Diego Alves, ki se je izkazal z nekaj sijajnimi posredovanji.

Obe moštvi sta srečanje končali z deseterico. Gostje so ostali brez Ricarda Coste, ki je v 50. minuti prejel drugi rumeni karton. V sodnikovem dodatku je moral igrišče zapustiti še rezervist Seville Denis Čerišev, ki je hotel izsiliti še drugo najstrožjo kazen.

Dva zadetka Messija in evrogol Neymarja
Vodilna Barcelona je v soboto na Camp Nouu napolnila mrežo Raya Vallecana (6:0). Najlepši zadetek je dosegel povratnik po poškodbi Neymar. Brazilec je vstopil v 62. minuti, tik pred koncem srečanja pa je krenil v prodor s sredine igrišča in z izjemnim strelom s 25 metrov z desnico razparal mrežo gostov.

Že v 2. minuti je zadel Adriano, Lionel Messi pa je z lobom mojstrsko povišal na 2:0 deset minut pred odmorom. V drugem delu so zadeli še Alexis Sanchez, Pedro in drugič argentinski virtuoz.

V torek derbi v Manchestru
Barca se bo v torek na derbiju osminr finala Lige pravkov srečala z Manchester Cityjem na stadionu Etihad. "Zares upam, da je Messi zdaj popolnoma zdrav in ne bo imel več težav s poškodbami v letošnji sezoni. To je najbolj pomembno," je poudaril trener Gerardo Martino.
Kraljevi klub zmaguje tudi brez Ronalda

Madridski Real ni imel težav na gostovanju pri Getafeju (0:3). Kraljevi klub je zadnji poraz doživel 26. oktobra v Barceloni (2:1). Tudi tokrat se ni poznala odsotnost kaznovanega Cristiana Ronalda. Odlično ga je zamenjal Jese Rodriguez, ki je bil natančen že v 6. minuti. Napadalec Karim Benzema je v 27. minuti učinkovito zaključil protinapad. Končni izid je z roba kazenskega prostora sredi drugega polčasa postavil Luka Modrić.
"Nadaljevati moramo v tem slogu, saj se šele zdaj začenja ključni del sezone. Zmage so nam vlile dodatno samozavest, vsi igralci so zelo dobro fizično pripravljeni," je bil zadovoljen trener Carlo Ancelotti. Real se bo v Ligi prvakov srečal s Schalkejem, prva tekma osmine finala bo 26. februarja v Gelsenkirchnu.
Madridski Atletico je s 3:0 odpravil Valladolid in se s 60 točkami izenačil z Barcelono in madridskim Realom. Obeta se izjemno napet boj za naslov prvaka.