Bernardo Silva je z nekaj sreče žogo spravil v mrežo. Foto: Reuters
Leroy Sane
Leroy Sane je bil v prvem polčasu blizu zadetka. Foto: Reuters
Antonio Conte in Pep Guardiola
Antonio Conte in Pep Guardiola - lanski in najbrž letošnji trener angleških nogometnih prvakov. Foto: Reuters
Glenn Murray
Glenn Murray je popeljal Brighton v vodstvo z 2:0. Foto: Reuters

Za nogometaši Manchester City so odlični dnevi, saj so po osvojitvi ligaškega pokala nato v dveh derbijih slavili še dve zmagi.

Prejšnjo nedeljo so v finalu ligaškega pokala premagali Arsenal, istega tekmeca nato na kolena spravili še v četrtek v zaostali prvenstveni tekmi, v tekmi 29. kroga pa so na svojem stadionu ugnali še aktualnega prvaka Chelsea (1:0).

Jalova premoč v prvem polčasu
V prvem polčasu je prevladoval City, ki je imel v svojih nogah prepričljivo več žoge (v odstotkih 77-23), premoč je imel tudi v strelih (6:0, v strelih na gol 2:0), a je ni znal pretvoriti v gol. Gostitelji so največjo priložnost zapravili v 28. minuti, ko je Kevin de Bruyne zaposlil Leroya Saneja, ta je žogo že spravil mimo vratarja Thibauta Courtoisa, a je bil na golovi črti priseben Azpilicueta, ki je preprečil gol.

Silva-Silva-gol
Sinjemodri so svojo premoč kronali v prvih sekundah drugega polčasa, ko je na levi strani kazenskega prostora žogo dobil David Silva, poslal jo je na drugo stran, kjer je bil priseben Bernardo Silva. Portugalec je žogo zadel s kolenom in jo spravil v mrežo. Manchester je prevladoval tudi v nadaljevanju, a ni pretirano zavzeto iskal poti do drugega gola, ampak je rutinirano pazil na prednost.

Manchester mirno jadra proti naslovu
City ima zdaj pred Liverpoolom prednost že 18 točk, Chelsea pa bo imel še veliko dela v boju za Ligo prvakov, saj za četrtim Tottenhamom zaostaja za pet točk.

Četrti zaporedni poraz Arsenala
V edini preostali današnji tekmi je Brighton presenetil Arsenal z 2:1. Topničarji so tako prikovani na šesto mesto, za četrtim zaostajajo že za 13 točk. Za Arsenal je to že četrti zaporedni poraz v vseh tekmovanjih.

Wenger: Osnovna naloga je sploh zmagati
"Igrali smo preveč pasivno, nismo bili samozavestni, ni skrivnost, da smo v zelo nehvaležnem položaju," je bil slabe volje trener Arsenala Arsene Wenger. "Uvrstitev med prve štiri? To je zdaj praktično nemogoče, saj ne potrebujemo pomoči v popolnem razpadu ene ekipe, ampak kar dveh. A zdaj imamo popolnoma druge težave, naša osnovna naloga je, da sploh dobimo kakšno tekmo," je še dodal.