Mirnes Šišič postaja prvi igralec slovenske reprezentance. Foto: EPA
Matjaž Kek
Matjaž Kek je dosegel četrto zmago v 13. obračunu. Foto: Reuters
Šišič junak na Madžarskem

Slovenija je po golu najboljšega moža na igrišču Mirnesa Šišiča povsem zasluženo dosegla drugo zmago na treh gostovanjih pri vzhodnih sosedih, ki pa so bili tokrat verjetno še najbolj nebogljeni. Varovanci Matjaža Keka so delovali precej napadalneje in živahneje.

Že v prvem polčasu so Slovenci pokazali precej več želje, prevladovali v posesti žoge (51:49), kotih (4:0), sprožili tudi edini strel proti vratom, a ostali brez pravih priložnosti.

Žlogar začel zmagovito akcijo
Po odmoru se je prva pojavila v 59. minuti, ki so jo gostje tudi izkoristili. Kapetan Tonči Žlogar je odvzel žogo Adamu Vassu, podal do Milivoja Novakoviča, ki je nesebično za prvi reprezentančni gol v drugem nastopu zaposlil 26-letnega igralca Olympiacosa.

Zadnja priložnost za "Novo"
Naslednja, in tudi zadnja lepa, slovenska priložnost se je pojavila v 73. minuti, ko je Vass dokazal, da nima svojega dne. Novo žogo mu je odvzel Novakovič, se znašel sam pred domačim vratarjem Martonom Fülöpom, a ga je nastreljal.

Prvi kot za gostitelje šele v 74. minuti
Izgubljeni gostitelji, ki so ostali brez strela na gol v prvem delu in si prvi kot priigrali šele v 74. minuti, so do konca poskušali z neučinkovitimi napadi in še s slabšimi streli, ki pa seveda niso obrodili sadov. Še najnevarnejše pred vrati Samirja Handanoviča je bilo v 81. minuti po strelu Istvana Ferenczija.

Cesar zaradi trebušnega virusa niti na klopi
Oba selektorja sta imela težave s sestavo moštva. Matjaž Kek je po težavah s trebušnim virusom ostal brez Boštjana Cesarja, na mestu centralnega branilca ga je zamenjal debitant Marko Šuler.

MADŽARSKA 0 - 1 SLOVENIJA