Robert Lewandowski je postavil končni izid v Dortmundu. Foto: Reuters
Angela Merkel
Tekmo Borussia - Bayer si je ogledala tudi nemška kanclerka Angela Merkel, promotorka akcije za integracijo tujcev v nemško družbo. Vsi nogometaši so imeli v tem krogu na dresih napis "Geh deinen Weg" ("Hodi svojo pot"). Foto: EPA
Henry Kissinger
Častnega navijača so imeli tudi v Fürthu, kjer je domači klub izgubil proti Schalkeju z 0:2. Tekmo je obiskal nekdanji ameriški državni sekretar Henry Kissinger. 89-letni dobitnik Nobelove nagrade za mir je bil rojen v tem kraju na Bavarskem, a je s svojo judovsko družino Nemčijo leta 1938 zapustil. Pred leti je obljubil, da si bo ogledal eno od tekem Greuther Fürtha, za katerega je navijal v otroštvu, če se bo uvrstil v prvo ligo. Foto: EPA

Bayern, ki je igral brez rahlo poškodovanih Francka Riberyja in Arjena Robbna, je po 13 minutah po zadetkih Maria Mandžukića iz bližine (podal je Thomas Müller) in Bastiana Schweinsteigerja z glavo že vodil z 2:0, toda Mainz je po uri igre znižal izid (z 11-metrovke je bil po prekršku Danteja uspešen Adam Szalai) in poskrbel za negotovih zadnjih 30 minut.
A Mainz do konca tekme ni več resneje ogrozil gostiteljev, ti pa so zapravili kar nekaj lepih priložnosti. Še zadnje dvome o zmagovalcu je razrešil zadetek Tonija Kroosa v sodnikovem podaljšku po lepi podaji rezervista Javija Martineza, ki je v 75. minuti zamenjal Xherdana Shaqirija.
Pizarro izenačil rekord
Claudio Pizarro
je priložnost dobil v 89. minuti namesto Mandžukića in s 336. odigrano tekmo kot tujec izenačil rekord nemškega prvenstva. Pridružil se je Brazilcu Ze Robertu in Gruzincu Levianu Kobiašviliju.

Za Dortmundčane so proti Bayerju zadeli Mats Hummels z glavo v 29. minuti, Jakub Blaszczykowski v 39. minuti in njegov rojak Robert Lewandowski slabe četrt ure pred koncem tekme, tudi on z glavo. Nogometaši iz Leverkusna so bili brez moči.

Na drugem mestu Hannover
Z zmago s 3:2 nad Werderjem se je na drugo mesto med oba velikana povzpel Hannover. Zmagoviti zadetek je v sodnikovem podaljšku z lepim strelom s škarjicami dosegel Madžar Szabolocs Huszti. Zaradi neprimernega proslavljanja je nato dobil drugi rumeni karton in moral predčasno z igrišča.