Sodnik Martin Atkinson je v 46. minuti Stevenu Gerrardu pokazal rdeči karton. Foto: EPA

Kazen je posledica "incidentov" na obračunu med Liverpoolom in Manchester Unitedom, ki so ga z 2:1 dobili rdeči vragi. Škrtel je namreč v 95. minuti tekme stopil na golen španskega vratarja Manchestra Davida De Gee.

Sodnik Martin Atkinson tega ni videl, tako da je FA Slovaka kaznoval na podlagi videoposnetka. Pritožba Škrtela je bila zavrnjena.

Gerrard pa je po samo 38 sekundah od vstopa na igrišče na začetku drugega polčasa pohodil Španca Anderja Herrero, tako da mu je Atkinson pokazal rdeči karton.

Slovaški branilec in kapetan Liverpoola bosta manjkala na derbiju proti Arsenalu, na obračunu z Newcastlom in v četrtfinalu pokala FA proti ekipi Blackburn Rovers.