Slovenci so obe tekmi izgubili z 0:1. Foto: Reuters

Izbrance Igorja Benedejčiča tretja tekma v skupini B čaka v torek proti Belgiji, ki je bila s 3:0 boljša od Češke.

Nemci so v prvem polčasu prevladovali, imeli več časa žogo v svoji posesti in tudi dosegli zadetek. V 8. minuti je bil njegov avtor Johannes Eggestein. V 12. minuti je imel lepo priložnost tudi Jan Mlakar, a je z desne strani iz bližine zadel le nemškega vratarja. V drugem polčasu je bila igra bolj ali manj enakovredna, a Slovencem ni uspelo izenačiti.

Po dveh krogih v skupini B vodi Nemčija s šestimi točkami, po tri jih imata Belgija in Češka, Slovenija pa je še brez točk. V četrtfinale se uvrstita dve reprezentanci.