Mehdi Benatia (v sredini) slavi zadetek. Levo ga opazuje Armin Bačinovič. Foto: EPA
Stefano Floccari
Stefano Floccari je vodilni Lazio povedel v vodstvo na tekmi s Cagliarijem. Foto: EPA
Boštjan Cesar
Boštjan Cesar s Chievom zaseda visoko 4. mesto. Foto: EPA
Julio Cesar
Stefano Guberti je po podaji Antonia Cassana ustrelil mimo Julia Cesarja. Foto: Reuters
Marco Di Vaio
Prizor s tekme v Bologni: zračni dvoboj Marca Di Vaia in Giorgia Chiellinija. Foto: EPA

Do tega kroga zadnjeuvrščeni Udinese je napadal od prvega sodniškega žvižga naprej in v 10. minuti kronal premoč, potem ko je Maročan Mehdi Benatia z nekaj metrov poslal odbito žogo za hrbet Salvatoreja Siriguja. Ta je povišanje vodstva preprečil v 19. minuti, ko je s sijajno parado ustavil strel Antonia Di Nataleja.

V 31. minuti je prvič zapretil Josip Iličič, ki je utekel na dolgo podajo v kazenski prostor, nato pa precej z leve strani ustrelil čez vrata Samirja Handanoviča. Ta se je izkazal 10 minut pozneje, ko je s konicami prstov odbil poskus Javierja Pastoreja. Tik pred koncem polčasa je Udinesejev Alexis Sanchez stresel prečko. Že prej je Bačinovič zaradi prekrška nad Asamoahom dobil rumeni karton.

Di Natale z enajstmetrovke povišal na 2:0
Tudi drugi polčas so bolje začeli domači. German Denis je v 49. minuti poskusil s polvolejem, a naravnost v Siriguja. V 53. minuti pa sprememba izida. Mattia Cassani je v kazenskem prostoru za dres povlekel Kwadwoja Asamoaha, tako da je sodnik hitro pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je rutinirano izvedel Antonio Di Natale, ki je Siriguja poslal v desno, žogo pa v levo stran vrat.

V 65. minuti je domači branilec Andreo Coda dobil še drugi rumeni karton. Izključitev je bila znak za ofenzivo Palerma. Pastore je v 73. minuti na desni strani kazenskega prostora preigral Cristiana Zapato in močno ustrelil, vendar ga je odlično ustavil Handanovič. Odbita žoga je prišla do Iličiča, ki pa jo je poslal čez vrata.

Pinilla vlil gostom upanje
V 83. minuti je Palermu le uspelo znižati zaostanek. Handanovič je najprej ustavil močan strel, a se je žoga odbila do Mauricia Pinille, ki je z volejem z leve strani neubranljivo zadel pod prečko. Gostje so do konca zaman poskušali izenačiti. Tik pred koncem je "Sarma" ubranil nevaren poskus Pastoreja, malo pozneje pa je Ljubljančan zaradi zavlačevanja dobil rumeni karton. Udinese je tako zmagal tretjič zapored, s čimer se je z zadnjega mesta povzpel na sredino lestvice.

Cesar kot 6. Slovenec zadel v Serie A
Na tekmi med Chievom in Ceseno se je med strelce prvič v Serie A vpisal Boštjan Cesar, ki je v 31. minuti povedel domače v vodstvo. Na koncu je bil reprezentančni branilec še kako zadovoljen, saj je Chievo zmagal z 2:1. Odločilni gol je v sodnikovem podaljšku dosegel Cyril Thereau. Cesar je tako po Srečku Katancu, Matjažu Florjančiču, Sebastjanu Cimerotiču, Arminu Bačinoviču in Josipu Iličiču postal 6. Slovenec, ki je zadel v Serie A. Bojan Jokič je bil vso tekmo na klopi.

Vodilni Lazio je z 2:1 ugnal Cagliari, medtem ko je Juventus le remiziral v Bologni (0:0). Vincenzo Iaquinta je v 36. minuti zapravil enajstmetrovko.