Burak Yilmaz je poskrbel za šok v Amsterdamu. Foto: EPA
Hrvati so naredili velik korak do Eura 2016. Foto: Reuters
Ivica Olić in Marcelo Brozović
Ivica Olić in Marcelo Brozović se veselita prvega zadetka za Hrvaško. Foto: Reuters
Martin Odegaard
16-letni Martin Odegaard je največji up norveškega nogometa. Januarja letos je podpisal pogodbo z madridskim Realom. Foto: EPA
Eder
Eder je vstopil v 58. minuti in priigral točko azzurrom. Foto: EPA

V Sofiji so Bolgari remizirali z Italijani (2:2).
Turki so na amsterdamski Areni prikazali zelo dobro igro. Povedli so v 37. minuti, ko je Volkan Sen podal do Buraka Yilmaza, napadalec pa je z močnim strelom matiral Jasperja Cilessena.
V drugem polčasu so tulipani pritiskali, a bili so brez pravih idej. Guus Hiddink je v igro poslal še Basa Dosta, ki trese mreže v Bundesligi. Zelo se je poznala odsotnost zvezdnika Bayerna Arjena Robbna, ki je poškodovan. Turki so se disciplinirano branili vse do sodnikovega dodatka, ko je nemški sodnik Felix Brych določil, da se bo igralo še šest minut. V 92. minuti je Sneijder streljal z 20 metrov, žoga je zadela Huntelaarja in spremenila smer. Sijajni vratar Turkov Volkan Babacan je klonil edinkrat na srečanju.
Brozović načel mrežo Norveške
Hrvati so pred 24.000 na Maksimirju napolnili mrežo Norveške (5:1). Igra v prvem polčasu ni navdušila, edini zadetek je po pol ure igre dosegel Marcelo Brozović. Natančno je meril z desnico z 20 metrov po podaji Ivice Olića.
Odlična predstava Hrvatov v drugem polčasu
V drugem polčasu so se Hrvati razigrali. V 54. minuti je Luka Modrić na robu kazenskega prostoru zaposlil Ivana Perišića, ki je z natančnim diagonalnim strelom povišal na 2:0. Sredi drugega dela se je v gneči pred vrati Örjana Nylanda najbolje znašel veteran Olić.
Elyounoussi z bele točke v vratnico
V 69. minuti je po prekršku Vedrana Ćorluka sodnik Carlos Velasco Carballo pokazal na belo točko. Tarik Elyounoussi je zadel vratnico, do odbite žoge je prišel Jone Samuelsen, a je njegov strel sijajno obranil Danijel Subašić. Pet minut zatem je po novem grobem štartu Ćorluka prejel drugi rumeni karton.
Schildenfeld in Pranjić postavila piko na i
Norvežani so znižali devet minut pred koncem, ko je Alexander Tettey natančno meril z roba kazenskega prostora, žogo je tik ob vratnici poslal v mrežo. Hrvati so bili tudi z igralcem manj zelo nevarni. Po podaji Darija Srne iz kota je Gordon Schildenfeld z glavo povišal na 4:1. Končni izid je postavil Danijel Pranjić v sodnikovem dodatku.

Sanjski debi Ederja v Sofiji
Italijani so v Sofiji osvojili točko proti Bolgariji (2:2). Šest minut pred koncem je po podaji Giorgia Chiellinija azzurre rešil Eder s strelom z roba kazenskega prostora. Sanjski debi v italijanski reprezentanci za 28-letnega napadalca Samdorie. V 58. minuti je zamenjal Simoneja Zazo.
Italijani so imeli veliko premoč (streli 6:19, koti 1:17, posest 30:70 %).