Stranski sodnik Robert Kempter je naredil veliko napako, ko je dvignil zastavico in signaliziral prekršek, izkušeni glavni delivec pravice Knut Kircher (desno) pa ga je poslušal. Foto: EPA
Thomas Müller
Thomas Müller je najboljši strelec Bundeslige s šestimi zadetki. Foto: EPA
Alexander Esswein
Alexander Esswein je izkoristil edino priložnost gostov na celotni tekmi. Foto: EPA
Pierre Emerick Aubameyang
Pierre Emerick Aubameyang je bil dvakrat natančen z bele točke. Foto: EPA

Izbranci Pepa Guardiole so imeli na srečanju 4. kroga Bundeslige veliko premoč (streli na vrata 27:4, posest 80:20 %), a jim ni uspelo prebiti bunkerja gostov.
Vratar Hitz blestel
V prvem polčasu so imeli gostitelji jalovo pobudo. Še najbolj vroče je bilo v 20. minuti, ko je strel Thiaga Alcantare z glavo s parado odbil Marvin Hitz. Znova so igrali preveč v širino in premalo konkretno proti vratom.
Esswein unovčil edino priložnost gostov
Dve minuti pred odmorom hladna prha na Allianz Areni. Augsburg je izpeljal lepo akcijo prek Raula Bobadille (9. maja je s peto zadel za zgodovinsko zmago Augsburga v Münchnu) in Ku Ja Čeola, ki je podal do Alexandra Essweina. Vezist je z desetih metrov zabil žogo pod prečko in Manuel Neuer je bil nemočen.
Coman hitro dobil priložnost
V drugem delu so se gostje postavili v svoj kazenski prostor. Pritisk je bil vse močnejši. Robert Lewandowski je v 51. minuti iz ugodnega položaja streljal v Hitza, tudi Thiago in kapetan Philipp Lahm nista bila zbrana pred vrati. Minute so hitro tekle za Bavarce, vstopil je novinec Kingsley Coman namesto Artura Vidala.
Lewandowski izenačil
V 77. minuti je Lewandowski krenil v protinapad, trčil je z Danielom Beierjem, a je sodnik Kircher pustil, da se igra nadaljuje. Do strela je z leve strani prišel Müller, Hitz je žogo odbil, pritekel pa je Lewandowski in jo potisnil v prazno mrežo. Gostje so se pritoževali zaradi morebitnega prekrška.
Müller izkoristil sodniško darilo dan pred rojstnim dnem
Na semaforju sta bili le še dve minuti rednega dela, ko je Douglas Costa potisnil že mimo Markusa Feulnerja in se zaletel vanj. Stranski sodnik Robert Kempter je dvignil zastavico in na njegovo signalizacijo je Kircher stegnil desnico. Gostje so ponoreli in imeli so prav. Müller je dan pred 26. rojstnim dnem z desnico zadel za končnih 2:1.
Weinzierl: Katastrofalna odločitev sodnika
"Celotno tekmo smo se borili, bili smo blizu velike točke, potem pa taka katastrofalna odločitev v zadnji minuti," je besnel trener Markus Weinzierl, ki se lahko pohvali že z dvema zmagama nad Guardiolo.
Kircher se je opravičil
Kapetan Paul Verhaegh je dodal: "Le kaj je imel stranski sodnik v glavi! Nič novega. V Münchnu se to pač dogaja. Sodnik nikoli ne bo na strani gostujoče ekipe, ko gre za 50-50 odločitev."
Kicher si je seveda po koncu tekme ogledal posnetek in se opravičil trenerju Weinzierlu in športnemu direktorju Stefanu Reuterju.
Dortmundčani unovčili dve napaki Felipeja
Na vrhu lestvice ostaja dortmundska Borussia, ki je odnesla vse tri točke iz Hannovra (2:4). Pri izidu 2:2 je branilec gostiteljev Felipe v 67. minuti zatresel lastno mrežo, šest minut pred koncem pa igral še z roko v kazenskem prostoru, z bele točke je bil drugič na tekmi natančen Pierre-Emerick Aubameyang.
Grenak poraz ob debiju Kampla in "Chicarita"
Bayer je doma presenetljivo izgubil proti novincu v ligi Darmstadtu (0:1). V 8. minuti je z glavo zadel Aytec Sulu. Kevin Kampl je igral zadnje pol ure, vstopil je tudi Javier Hernandez, a izenačenja ni bilo.