Domžalčani so na zadnjih treh tekmah dosegli 11 zadetkov, tokrat pa niso našli poti mimo obrambe Radomljanov. Foto: www.alesfevzer.com
Marcos Tavares
Maribor ne pozna poraza že 17 tekem
Maribor v ligi šestič zapored ni prejel gola
Olimpija po izključitvi Klinarja zdržala nalet Celja
Rudar od 0:2 do točke proti Krškemu

Zadnjeuvrščena ekipa prve lige je dosegla prvo zmago v prvenstvu, in to proti moštvu, ki pod vodstvom trenerja Simona Rožmana pred tem na petih tekmah ni oddalo niti točke. Krivda vsaj deloma leži tudi na Rožmanu, saj je glede na prejšnjo tekmo v začetno enajsterico uvrstil kar osem novincev.

''Poskusili smo izbrati skupino igralcev, ki bi največ prispevala k uspehu ekipe. Pri tem sem verjetno storil napako. Od nekaterih sem pričakoval več," je priznal Rožman.

V drugem polčasu so v igro vstopili Jure Balkovec, Slobodan Vuk in Marko Alvir, a spremembe na igrišču ni bilo. Radomljani so v drugem polčasu izkoristili dve priložnosti in prvič vknjižili tri točke. ''V vseh fazah igre smo bili neprepoznavni. V obrambi nismo dobili niti ene žoge, v napadu pa nismo igrali tako, kot bi morali. Tudi po prekinitvah nismo bili nevarni za gol. Na koncu popolnoma zaslužena zmaga Radomelj,'' je za klubsko spletno stran povedal Rožman.

Vijoličasti stroj melje naprej
Vodilni Maribor je slavil po podobnem receptu kot v soboto. Koprčanom je v prve četrt ure zabil dva zadetka in tudi tokrat slavil s 4:0. Vijoličasti so neporaženi že 17 tekem, na zadnjih sedmih niso prejeli niti enega zadetka.

Razlika je verjetno edino v tem, da smo po 35 minutah prejšnje tekme vodili s 4:0, tokrat s 3:0. Spet smo imeli izreden začetek tekme, v igri smo bili zelo kombinatorni, v napadu učinkoviti in jasno sem zelo zadovoljen z izvedbo. Ob tem, da smo štirikrat zadeli, smo odigrali zrelo v obrambi, taktično dobro, tako da nimam pripomb ob prikazanem,” je povedal trener Darko Milanič, ki mu edino skrb povzročajo poškodbe Defendija, Zahovića in Mezge.

V Stožicah trepetali do zadnje sekunde
Olimpija je ohranila točko zaostanka za Mariborom, čeprav je kakih tisoč navijačev v ledenih Stožicah trepetalo za zmago nad Celjem do zadnjega sodnikovega žvižga. Kazalo je, da so Ljubljančani na poti k zanesljivi zmagi, a jim je načrt prekrižala izključitev Denisa Klinarja v 50. minuti.

Branilec Olimpije je bil prestrogo z rumenim kartonom kaznovan že v 15. sekundi tekme (!?), sodnik Jug, ki je kravžljal živce gledalcem, pa mu je drugi rumeni karton, tokrat upravičeno, pokazal na začetku drugega dela. Celjani so hitro ujeli priključek z zadetkom Amarja Rahmanovića, a je ljubljanska obramba na čelu z vratarjem Rokom Vodiškom le zdržala do konca.

"Scenarij je bil idealen, a se je v nadaljevanju vse zalomilo po naši krivdi. Tekmo smo v drugem delu pretrpeli skupaj, preživeli smo marsikateri težek trenutek, vendar smo na koncu po mojem mnenju vendarle zasluženo zmagali in dobili tri ključne točke. Fantje so dokazali, da se žrtvujejo drug za drugega. To tvori ekipo. Morda nam je to v preteklosti manjkalo," je povedal trener Luka Elsner.

Še dva kroga do zimskih počitnic
V soboto Maribor ob 20.15 gosti Rudar. Domžale bodo v nedeljo ob 14. uri gostovale v Krškem, Olimpija pa ob 16.55 v Domžalah pri Radomljah. Jesenski del se bo končal prihodnji konec tedna, ko bo v ospredju sobotni derbi med Domžalami in Mariborom. Olimpija bo gostila Krško.

RUDAR - KRŠKO 2:2 (0:2)
120; Mary 75., Vručina 86.; Vuklišević 13., Kramarič 42.

GORICA - ALUMINIJ 3:0 (0:0)