Tradicionalno polivanje s pivom ni bilo predvideno v Ingolstadtu, ampak bo na sporedu naslednjo soboto, ko je na sporedu zadnji krog. Na Allianz Areno prihaja zadnjeuvrščeni Hannover. Foto: Reuters
Bayern
Veliko veselje v Audijevem Sportparku po koncu tekme. Foto: Reuters
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je najboljši strelec Bundeslige z 29 zadetki. Foto: Reuters
Pep Guardiola in Robert Lewandowski
Pep Guardiola ima še eno priložnost za lovoriko. Bayern se bo 21. maja v Berlinu v finalu nemškega pokala srečal z dortmundsko Borussio. Foto: Reuters
Stefan Aigner
Stefan Aigner je dosegel izjemno pomemben zadetek za Eintracht v boju za obstanek. Treh točk proti Dortmundčanom v Frankfurtu niso načrtovali. Foto: Reuters
Bayern 26. nemški prvak

Pep Guardiola, ki se mu z Bavarci v treh letih ni uspelo prebiti v finale Lige prvakov, je v Bundesligi prišel do maksimalnega izkupička. V treh letih je osvojil tri "solatne krožnike".
Lewandowski hitro poskrbel za odločitev
Bayern je povedel po četrt ure igre, ko je Douglas Costa lepo prodrl in podal v prazen prostor do Francka Riberyja, ki se je znašel sam pred vratarjem Ramazanom Özcanom, pritekel je kapetan gostiteljev Marvin Matip in Francoza podrl. Sodnik Florian Meyer je takoj pokazal na belo točko, Robert Lewandowski pa je z desnico zanesljivo zadel za vodstvo Bayerna.
V 32. minuti je Xabi Alonso z lepo podajo zaposlil Lewandowskega, ki je z desnico poslal žogo v daljši kot za 0:2. Tri minute pred odmorom se je Xabi Alonso zaletel v Moritza Hartmanna, ki je sam izvedel najstrožjo kazen in z desno nogo poslal Manuela Neuerja v napačno smer.
V drugem polčasu so gostitelji skušali izenačiti, a niso resneje ogrozili Neuerja. Bayern je rutinsko pripeljal srečanje do konca. 26. naslov nemškega prvaka ni bil nikoli pod vprašajem, saj so Bavarci v celotni sezoni izgubili le dvakrat.
Pep se je spomnil na Heynckesa
"To lovoriko bi želel deliti z Juppom Heynckesom, saj je osvojil prvega izmed štirih naslovov. Skupaj sva osvojila kar štiri naslove, kar je izjemen dosežek. Letos je bila Borussia velik tekmec in ni bilo lahko. Zelo sem zadovoljen z obdobjem v Nemčiji, kjer sem zbral veliko novih izkušenj," je povedal Guardiola, ki poleti odhaja k Manchester Cityju.
Poraz Dortmunda v Frankfurtu
Tudi poraz Bavarcev ne bi ničesar spremenil, saj je Eintracht iz Frankfurta, ki se krčevito bori za obstanek, ugnal dortmundsko Borusio z 1:0. V 14. minuti je Makoto Hasebe podal z desne strani pred vrata, kjer je Stefan Aigner s sedmih metrov z glavo zatresel mrežo.
Gostitelji so se srčno borili, na vse pretege so skušali zaustaviti favorizirano Borussio. Veliko srečo so imeli v sodnikovem dodatku, ko je Mats Hummels po dolgi podaji Nurija Sahina z glavo zadel za 1:1, a je stranski sodnik neupravičeno dvignil zastavico. Hummels, ki je na poti v München, je na začetku drugega polčasa še enkrat zapretil z glavo. Z izjemnim refleksom je vratar Lukas Hradecky žogo odbil v prečko. V drugem polčasu so imeli gostje veliko premoč, a Marco Reus, Henrik Mhitarjan in soigralci nikakor niso uspeli izenačiti proti fanatični borbenosti Eintrachta, ki ima zdaj usodo v svojih rokah in nogah.
Stuttgart na poti v drugo ligo
V boju za obstanek je hud udarec doživel Stuttgart, ki je izgubil proti Mainzu z 1:3. V zadnjem krogu prvaki iz leta 2007 gostujejo v Wolfsburgu, kjer nujno potrebujejo tri točke.
"Odgovorni smo za ta polom. Sploh ne morem verjeti, kaj se je zgodilo. Zdaj moramo upati na poraz Werderja doma proti Frankfurtu in na dodatne kvalifikacije," je v solzah pojasnil Kevin Grosskreutz, ki je vajen popolnoma drugačnih občutkov, saj je z Borussio iz Dortmunda osvojil dva naslova prvaka.
Navijačem je prekipelo, zahtevali so odstop celotnega vodstva kluba. "Razen Grosskreutza lahko vsi skupaj zapustite klub, ki gre v drugo ligo," je odmevalo iz navijaškega sektorja na Mercedes Benz Areni.
V zadnjem krogu ključna tekma v Bremnu
Werder je iz Kölna prinesel točko (0:0), naslednjo soboto pa bo gostil Eintracht v ključni tekmi za obstanek. Bremenčani so trenutno na 16. mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije proti tretjeuvrščeni ekipi iz druge lige (Nürnberg). Hamburger SV, Augsburg, Darmstadt in Hoffenheim so si že zagotovili obstanek.