Lionel Messi ni bil natančen z bele točke, odbito žogo pa je poslal v mrežo. Foto: EPA
Lionel Messi
Barcelona si je priigrala minimalno prednost pred povratno tekmo, ki bo naslednjo sredo zvečer. Foto: Reuters
Jan Oblak in Gerard Pique
Jan Oblak je tokrat pustil zelo dober vtis. Foto: Reuters
Neymar
Neymar je v zadnjih tednih ujel pravo formo. Foto: Reuters
Xherdan Shaqiri
Xherdan Shaqiri, ki je pred dvema tednoma prišel iz Münchna, se je hitro vklopil v ekipo Interja. Foto: EPA

Moštvi sta se pred desetimi dnevi pomerili v španskem prvenstvu, Katalonci so slavili s 3:1. V vratih Barce je stal Marc Andre ter Stegen, napad pa je bil udaren Neymar-Lionel Messi-Luis Suarez. Pri španskih prvakih je Fernando Torres začel srečanje, v drugem delu je igral Mario Mandžukić.
Oblak odbil strel Neymarja
Gostitelji so močno pritisnili. V 5. minuti je po kombinaciji Lionela Messija, Danija Alvesa in Luisa Suareza do strela prišel Neymar, izkazal pa se je Oblak. V 16. minuti je Ivan Rakitić zaposlil Messija, ki pa je meril prek vrat.
Atletico je bil najnevarnejši iz prekinitev, v prvem polčasu je imel štiri kote. V 39. minuti je Antoine Griezmann z glavo meril prek vrat. Na drugi strani je Rakitić našel Suareza, ki je streljal prek vrat. Gostje so prežali na protinapade, Torres in Griezmann sta v 43. minuti ušla, a je Pique v zadnjem trenutku posredoval.
Malo priložnosti v drugem delu
V drugem polčasu so se gostje organizirano branili. Četrt ure pred koncem je Andres Iniesta streljal z roba kazenskega prostora, Oblaku pa je žogo uspelo zadržati.
Messi 14. v karieri neuspešen z enajstih metrov
Pet minut pred koncem je Messi izvedel prosti strel s 25 metrov, žogo se je odbila do Sergia Busquetsa, nespretni Juanfran pa ga je v gneči v kazenskem prostoru podrl. Sodnik Jose Luis Gonzalez Gonzalez je pokazal na belo točko. Messi je streljal preveč po sredini vrat in Oblak je žogo s skrajnimi močmi odbil. Argentinski virtuoz je pritekl in z bližine zatresel mrežo. Messi je 14. v karieri zapravil strel z enajstih metrov.
Godina ne bo na povratni tekmi
V sodnikovem dodatku je Diego Godin 17 metrov od vrat podrl Messija in si prislužil rumeni karton, kar pomeni, da bo manjkal naslednji teden na povratni tekmi na stadionu Vicente Calderon. S prostega strela je Messi meril za las prek vrat.
Inter dolgo trl odpor zdesetkane Sampdorie
Nogometaši Interja so kar 70 minut trli odpor Sampdorie (2:0), ki je od 12. minute dalje igrala brez izključenega Nenada Krstičića.
Napeto srečanje na stadionu Guiseppe Meazza je odločil Xherdan Shaqiri, ki je v 71. minuti izkoristil izjemno podajo s peto Lukasa Podolskega in hladnokrvno zaključil za 1:0. Milančani so sicer zapravili kopico lepih priložnosti, tudi strel z bele točke, ki ga je neuspešno izvedel Mauro Icardi. Ob strelu se je z obrambo izkazal argentinski reprezentačni vratar Sergio Romero. V 77. minuti je moral pri gostih predčasno pod prho še Pawel Wszolek, kar je gostiteljem precej olajšalo delo v končnici. V 88. minuti so izkoristili hudo napako v domači obrambi, za zapravljeno 11-metrovko se je s strelom v prazno mrežo navijačem oddolžil Icardi.