Iker Casillas je za špansko reprezentanco zbral že 158 nastopov. Foto: EPA

Vzrok je njegovo posredovanje na kvalifikacijski tekmi proti Slovaški, ki so jo Španci, še sveži po polomiji na svetovnem prvenstvu, izgubili z 1:2. To je bil prvi kvalifikacijski poraz Španije po 28 tekmah oziroma osmih letih.

Casillas je bil krivec za gol, ki ga je v 17. minuti Jural Kučka dosegel s prostim strelom z okoli 30 metrov (VIDEO SPODAJ). Špance je v igro v 82. minuti vrnil rezervist Paco Alcacer, tri minute pred koncem pa je zmago Slovakom prinesel Miroslav Stoch. Tudi pri tem zadetku bi Cassilas lahko bolje posredoval.

Španski navijači zahtevajo zamenjavo v golu. Na anketno vprašanje Marce, ali naj David de Gea postane številka ena, jih je 84 odstotkov odgovorilo pritrdilno. De Gea v izvrstni formi brani pri Manchester Unitedu.

Selektor Vincente del Bosque je Casillasu stopil v bran: "Predtem je Casillas Slovakom ubranil izvrstno priložnost. Nisem videl dobro s klopi, toda žoga je v zraku čudno zavila in prevarala Ikerja."