Saul Niguez je četrt ure pred koncem zadel prečko. Foto: Reuters
Tudi Fernando Torres ni uspel ukaniti Danija Gimeneza. Foto: Reuters

Diego Simeone je že imel v mislih četrtkovo prvo tekmo polfinala Evropske lige proti Arsenalu, zato je premešal začetno enajsterico. Antoine Griezmann je vstopil šele po uri igre. Betis je v spomladanskem delu v sijajni formi, do današnje tekme je nanizal kar šest zaporednih zmag.

V napadu je začel Fernando Torres, ki je v 25. minuti uspel spraviti žogo prek Danija Gimeneza, a Aissa Mandi odlično posredoval z glavo na golovi črti. Šest minut pred odmorom se je vratar gostov Gimenez poškodoval, zamenjal ga je Pedro Lopez. Najlepšo priložnost za Betis v prvem polčasu je imel Javi Garcia, ki se je tik pred koncem prvega polčasa znašel sam pred Janom Oblakom, vendar je streljal mimo vrat.

Tello v vratnico, Niguez pa v prečko
V 69. minuti je bil Oblak že premagan, ko je Cristian Tello streljal z levo nogo z roba kazenskega prostora, a je žoga zadela vratnico. Pet minut zatem je imel sijajno priložnost Saul Niguez, ko je po veliki napaki Marca Bartraja zadel prečko.

"Za nas je ključna tekma v četrtek v Londonu, kjer morajo biti nosilci igre sveži. Uspel sem jih spočiti in zadovoljen sem," je pojasnil trener Atletica Simeone.

Barcelona, ki je v soboto odpravila Sevillo s 5:0 v finalu kraljevega pokala, se bo 9. maja srečala z Villarrealom. Naslov si lahko zagotovi že naslednjo nedeljo, ko potrebuje točko na stadionu Riazor proti Deportivu.

Las Palmas in Malaga v drugo ligo
Nogometaši Las Palmasa so po porazu z 0:4 proti Alavesu ostali brez možnosti za obstaneka v ligi. Klub s Kanarskih otokov bi moral proti Alavesu zmagati, da bi ohranil upanje. To je bil že peti zaporedni prvenstveni poraz Las Palmasa. Sredi tedna je brez možnosti obstanka ostala tudi Malaga.