Lionel Messi je zmago Barci prinesel z 20. prvenstvenim zadetkom. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je pred tekmo prejel nagrado za igralca meseca decembra, nato pa zadel še na svoji osmi ligaški tekmi zapored. Foto: Reuters
John Guidetti
John Guidetti je zaključil bliskovit protinapad. Foto: Reuters

Katalonci tako tudi po 21. krogu ostajajo brez ligaškega poraza v letošnji sezoni. Z izjemnim zadetkom iz prostega strela z roba kazenskega prostora je Barco rešil kdo drug kot Lionel Messi v 84. minuti. Prosti strel je bil sicer dosojen v dvomljivih okoliščinah, saj naj bi bil rezervist Paco Alcacer v času prekrška, zaradi katerega je bil dosojen prosti strel, v prepovedanem položaju. Argentinski superzvezdnik je bil blizu že v prvem polčasu, a je njegov izreden poskus v 42. minuti s pomočjo vratnice gostujoči vratar Fernando Pacheco odbil.

Takrat so Katalonci že zaostajali z 0:1, potem ko je bliskoviti protinapad v 23. minuti zaključil John Guidetti. Barca se je mučila z nasprotnikovo obrambo, zares pa zaigrala šele po menjavah domačega stratega Ernesta Valverdeja, ki je v igro poslal svoja glavna bočna branilca Sergia Roberta in Jordija Albo. Coutinho, pregrešno drag januarski nakup iz Liverpoola, je odšel na klop v 66. minuti.

Barca je izenačila v 72. minuti, ko je po lepem preigravanju Andresa Inieste in podaji z leve strani na daljšo vratnico z izjemnim volejem zadel Luis Suarez. Alaves je verjetno neupravičeno ostal brez dosojene enajstmetrovke, potem ko je žoga v 88. minuti po strelu Munirja domačega branilca Samuela Umtitija zadela v roko.