Lionel Messi je dosegel edini zadetek za Barcelono, a mu ni uspelo preprečiti novega poraza. Foto: Reuters
Guilherme Siqueira
Guilherme Siqueira je podal pred vrata, Ivan Rakitić pa je žogo poslal v lastno mrežo. Foto: EPA
Luis Enrique
Luis Enrique v 93. minutah ni opravil niti ene menjave, čeprav so bili nekateri nosilci igre razglašeni. Foto: Reuters
Fernando Torres
Fernando Torres je v zadnjem mesecu ujel pravo formo. Foto: Reuters

Katalonci, ki so imeli pred dvema tednoma kar devet točk naskoka pred Atleticom, so na zadnjih tekmah popolnoma razglašeni. Colchonerosi so jih zdaj ujeli na vrhu lestvice, a še vedno vodi Barca, saj je dobila obe medsebojni srečanji.

Alves preprečil vodstvo Barce
Lionel Messi
je v 9. minuti poskusil z volejem, a je bil na pravem mestu vratar Diego Alves. Po četrt ure igre se je Neymar sam znašel pred Alvesom, a je skušal z lobom, vratar netopirjev pa je žogo zadržal. Pet minut zatem je prvič zapretila Valencia, ko je Rodrigo z roba kazenskega prostora z levico za las meril mimo vrat. Luis Suarez je z glavo meril prek vrat, nevaren strel Messija pa je odbil Alves.

Avtogol Rakitića
V 26. minuti je Guilherme Siqueira z leve strani podal pred vrata, Ivan Rakitić pa je z drsečim štartom preusmeril žogo v lastno mrežo. Gostitelji so nato še bolj pritisnili, a jim nikakor ni uspelo zadeti. Pet minut pred odmorom je Messi skušal z glavo izenačiti, vendar je meril naravnost v Alvesa.
Santi Mina povišal prednost Valencie
V sodnikovem dodatku prvega dela je Daniel Parejo na levi strani našel Santija Mino, ki je z diagonalnim strelom z desnico matiral Claudia Brava. Sergi Roberto in Gerard Pique sta bila zelo slabo postavljena.
Messi kronal veliko premoč Barce
Na začetku drugega polčasa je Barcelona silovito pritiskala in v 63. minuti znižala. Jordi Alba je z leve strani podal pred vrata, kjer je Messi z desetih metrov podstavil levico. Gostje so bili vse bolj utrujeni, na sredini igrišča jim ni več uspelo zadržati žoge in napadi Barce so se vrstili.
Luis Enrique tudi izjemno slabega Neymarja pustil v igri
V 76. minuti je Rakitić zapravil izjemno priložnost, njegov strel z 12 metrov je s parado sijajno odbil Alves. Katastrofalen večer je imel Neymar, ki je vse preveč zadrževal žogo, v kazenskem prostoru pa se je vedno odločil napačno. Luis Enrique ni opravil niti ene menjave, čeprav bi si brazilski zvezdnik že zelo kmalu zaslužil pot v garderobo.
Piqueju ni uspelo izenačiti
Gostje so skušali s protinapadi, rezervist Paco Alcacer se je sam znašel pred Bravom, a je meril naravnost v vratarja Barcelone. Zadnjo priložnost za izenačenje je zapravil Pique, ki je bil na desni strani popolnoma sam pred Alvesom po lepi podaji Inieste, a je z diagonalnim strelom meril mimo vrat.

"El Nino" blestel na Vicente Calderonu
Madridski Atletico je odpravil Granado s 3:0. Jan Oblak je mrežo znova ohranil nedotaknjeno. Razigran je bil Fernando Torres, njegov strel po četrt ure igre je bil blokiran, žoga je prišla do Kokeja, ki je z desetih metrov zatresel mrežo. Po pol ure igre je Rochina že ukanil Oblaka z 18 metrov, a je zadel vratnico.
Po uri igre je Koke podal do "El Nina", ki je žogo spretno poslal prek vratarja Andresa Fernandeza v mrežo. Rene Krhin je za Granado igral do 64. minute, ko ga je zamenjal David Barral. Končni izid je sedem minut pred koncem postavil rezervist Angel Correa po protinapadu.