Lionel Messi je z jubilejnim 400. golom v dresu Barcelone svoj klub utrdil na vrhu La Lige, kjer je do konca sezona samo še šest krogov. Foto: Reuters
Luis Suarez (Barcelona)
Luis Suarez je v izvrstni strelski formi, saj je na zadnjih 12 tekmah dosegel natanko 12 golov. Foto: Reuters
Luis Suarez in Lionel Messi (Barcelona)
Naveza Messi - Suarez je poskrbela, da je Barcelona proti Valencii povedla že v prvi minuti. Foto: Reuters
Luka Modrić
Cena zmage Reala je bila visoka, saj sta se proti Malagi poškodovala tako Gareth Bale kot Luka Modrić, zaradi česar je njun nastop na povratni tekmi četrtfinala Lige prvakov proti Atleticu močno vprašljiv. Foto: EPA
James Rodriguez
James Rodriguez je bil najnevarnejši "baletnik", kar je najprej potrdil z lepim zavitim strelom za 2:0 in nato še s podajo Ronaldu za končnih 3:1. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo (Real Madrid)
Cristiano Ronaldo je postal prvi igralec v španskem nogometu, ki je v petih sezonah in to zaporednih dosegel po 50 golov. Sočacno je bil njegov zadetek v 92. minuti tudi že jubilejni 300. ligaški gol v najmočnejših petih evropskih ligah. Foto: Reuters
Jose Toche (Deportivo Coruna) - Jan Oblak (Atletico Madrid)
Jan Oblak tokrat v La Coruni ni imel veliko dela, saj je ubranil le en strel, ob drugem pa je bil nemočen in Riera je Slovencu zabil tretji gol v La Ligi. Foto: Reuters

Barca je pomerila moči s četrtouvrščeno Valencio. Tekma se je začela na polno in že v 55. sekundi je Camp Nou eksplodiral od navdušenja. Lionel Messi je silovito krenil proti vratom, podal na desno in Luis Suarez je z diagonalnim strelom zatresel mrežo za 1:0.

Bravo ubranil 11-m kapetanu Valencie
Hiter zaostanek ni zmedel ambicioznih gostov, ki se z Atleticom borijo za 3. mesto Primere Division. "Netopirji" so pritiskali in pletli ter si v 9. minuti priihrali najstrožjo kazen. K beli točki je pristopil kapetan Valencie Dani Parejo, a je slabo izvedel enajstmetrovko, tako da je žogo Claudio Bravo suvereno ujel.

Alcacer najprej preslabo, drugič v vratnico
Nekaj minut zatem je imel izenačenje na nogi Paco Alcacer, a je streljal premalo odločno. Po dobri pol ure igre je pritisk gostov prinesel novo veliko priložnost - tokrat je Alcacer z nenadnim strelom z roba 16-m prostora že presenetil ukopanega Brava, a je vratnica preprečila zasluženo izenačenje Valencie.

Messi postavil piko na i v zadnjih sekundah
V nadaljevanju je bila igra bolj uravnotežena, Messi je s prostega udarca zadel točno stičišče vratnice in prečke, medtem ko je Bravo zablestel s parado po strelu Rodriga. Na drugi strani so imeli Katalonci vrsto priložnosti za odločilni drugi gol, ki pa je na koncu padel v zadnjih sekundah sodnikovega podaljška, ko je Messi v drugo le ugnal neodločnega Diega Alvesa. Za Leo Messija je bil to sicer jubilejni 400. gol v dresu Barcelone!

Škarjice Griezmanna za sladokusce
Sledilo je gostovanje Atletica Madrid z Janom Oblakom v vratih pri Deportivu La Coruni. Francoz Antoine Griezmann je že v 5. minuti zablestel s škarjicami za nogometne učbenike. Sredi 1. polčasa je nato napadalec Atletica z diagonalnim strelom podvojil prednost gostov. V prvih 45 minutah Oblak sploh ni imel dela, saj Deportivo ni sprožil niti enega strela v okvir vrat.

Riera z glavo matiral Oblaka
Drugi del je prinesel vrsto priložnost za rdečo-bele, ki pa niso znali povsem odločiti tekme. V 73. minuti so Atleti v enem napadu v nekaj sekundah sprožili kar štiri zaključne strele, a je trikrat zablestel vratar Fabricio, nazadnje pa je blokiral Sidnei. Kazen je prišla čez pet minut, ko so domačini šele z drugim strelom v okvir Oblakovih vrat znižali na 1:2. Po levi je prodrl Sidnei in na prvi vratnici našel glavo Oriola Riere, ki je matiral Oblaka.

Kamenija ukanili šele z odbojem po "raketi"
Real Madrid je pred domačimi gledalci s 3:1 premagal Malago in ohranil zaostanek dveh točk za Barcelono. A tudi beli balet se je moral tako kot par ur prej blaugrana pošteno potruditi za zmago. Že po štirih minutah se je poškodoval Gareth Bale, Idriss Kameni pa je s paradami počasi že ponavlja Oblakov šov proti Realu iz Lige prvakov, a nato so Kamerunca v vratih Malage le ukanili. Cristiano Ronaldo je s prostega udarca poslal raketo v kazenski prostor, kjer je odločilni dotik dodal Sergio Ramos.

Ronaldo zapravil 11-m, a tudi postavil končni izid
V 2. polčasu je Real doživel udarec, saj se je poškodoval ključni vezist Luka Modrić, ki je tako kot Valežan Bale močno vprašljiv za sredino povratno tekmo četrtfinala Lige prvakov z Atleticom. Razigrani James Rodriguez je v 68. minuti priigral najstrožjo kazen, a je Ronaldo z bele točko stresel le vratnico. Dve minuti zatem je Kolumbijec s potezo večera poskrbel za podvojitev prednosti, a se Malaga ni predala. Že v naslednjem napadu so gostje znižali na 1:2, ko je povsem pozabljeni Juanmi z glavo rutinirano premagal Ikerja Casillasa. Sledil je živčen in raztrgan zaključek, v katerem je v sodnikovem dodatku James nesebično podal Ronaldu za končnih 3:1.