Veliko veselje nogometašev Reala po koncu tekme v Malagi. V zadnjem desetletju je to šele drugi naslov za kraljevi klub. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je že v 2. minuti zatresel mrežo Malage. Foto: Reuters
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane je v letu in pol preporodil kraljevi klub. Že lani je osvojil Ligo prvakov, 3. junija pa ima v Cardiffu proti Juventusu priložnost za obrambo naslova. Foto: Reuters
Vicente Calderon
Vicente Calderon je zadnjič gostil tekmo Atletica. Foto: EPA
Fernando Torres
Fernando Torres je dosegel dva zadetka. Foto: EPA
Navijači ponoči pozdravili nogometaše Reala

Živci navijačev kraljevega kluba niso bili napeti, saj so si pošteno oddahnili že v 2. minuti. Isco je odlično podal v prazen prostor do Cristiana Ronalda. Portugalec je krenil sam proti vratom, preigral vratarja Carlosa Kamenija in zatresel mrežo.
Končni izid je postavil Karim Benzema z bližine v 55. minuti, potem ko je Kameni še uspel odbiti strel Sergia Ramosa, nato pa se je žoga od Raphaela Varana odbila naravnost do Francoza. V 71. minuti je Benzema še tretjič zatresel mrežo gostiteljev, a je bil v prepovedanem položaju.
Najlepšo priložnost za Malago je imel rezervist Chory Castro, a je njegov poskus Keylor Navas odbil v prečko.
Ramos: Špansko ligo je najtežje osvojiti
"Potrebno je bilo veliko trdega dela. Zdaj smo dobili nagrado za konstantne predstave v letošnji sezoni. Zaslužili smo si ta naslov, saj si nismo privoščili veliko spodrsljajev. Zavedali smo se, da moramo vsako tekmo odigrati kot da gre za finale. Vse do zadnjega kroga je bilo napeto, vendar smo uspeli zbrati dovolj točk. Španska liga je najboljša na svetu, najtežje jo je osvojiti. Tudi Barcelona, Sevilla in Atletico so prikazali dobre igre, mi pa smo bili najboljši," je bil navdušen Sergio Ramos.
"To je bil zelo težko priborjen naslov. Skozi celotno sezono smo se borili, vloženo je bilo ogromno dela. Imeli smo tudi nekaj zelo težkih trenutkih, vendar ne poznam boljšegga občutka od tega, ko si po 38 krogih na vrhu," je bil zadovoljen trener Zinedine Zidane.

Barceloni zmaga ni pomagala
V zadnjem krogu je bila v igri za naslov tudi še Barcelona, a bi potrebovala spodrsljaj Madridčanov. Zmaga nad Eibarjem s 4:2 na Camp Nouu ni zadostovala. Katalonci so ostali na drugem mestu s tremi točkami zaostanka.
Messi najboljši strelec s 37 goli
Lionel Messi je v 70. minuti zapravil enajstmetrovko, pet minut zatem pa je bil bolj ntanačen z vbele tolke za 3:2. Končni izid je postavil v 92. minuti po protinapadu. Argentinec je najboljši strelec Primere division s 37 goli, Luis Suarez jih je dosegel 29, Ronaldo na tretjem mestu pa 25.
Luis Enrique: Na domačem igrišču smo si privoščili preveč spodrsljajev
"Nismo se predali do zadnjega kroga. Vsekakor smo želeli znova osvojiti naslov, a nismo bili dovolj konstantni. Na domačem igrišču smo si privoščili preveč spodrsljajev in danes smo plačali za to," je dejal trener Barcelone Luis Enrique, ki bo na klopi Kataloncev sedel le še na finalu kraljevega pokala.
Dva gola Torresa za slovo od stadiona Vicente Calderon
Tako Real kot Barcelona sta si zagotovila igranje v Ligi prvakov, prav tako pa tudi tretjeuvrščeni madridski Atletico. Jan Oblak in soigralci so na zadnji tekmi na legendarnem stadionu Vicente Calderon premagali Athletic iz Bilbaa s 3:1. Dvakrat je zadel Fernando Torres. Sevilla je zasedla četrto mesto in jo čakajo kvalifikacije za skupinski del elitnega evropskega klubskega tekmovanja.

V Evropski ligi bodo igrali Villarreal, Real Sociedad in Alaves, če bo zmagal v finalu španskega pokala nad Barcelono prihodnjo soboto. Athletic iz Bilbaa bo dobil priložnost, če bo Alaves izgubil pokalni finale. Sporting Gijon, Osasuna in Granada (z Renejem Krhinom) so izpadli v drugo ligo.