Real Sociedad je presenetil Barcelono, ki je bila pred prejšnjo soboto neporažena kar šest mesecev. Na zadnjih treh tekmah v La Ligi je osvojila samo točko. Foto: Reuters
Fernando Torres
Fernando Torres je hitro pozabil na torkovo razočaranje, ko je moral na prvi četrtfinalni tekmi Lige prvakov v Barceloni zaradi rdečega kartona že v 35. minuti zapustiti zelenico. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je na tekmi Real Madrid - Eibar v 19. minuti takole zadel za 3:0. Foto: Reuters

Edini strelec je bil že v 5. minuti še ne 19-letni Mikel Oyarzabal, ki je po predložku Xabija Prieta zadel z glavo. Redke nevarne poskuse bledih Kataloncev, ki so igrali brez kaznovanega Luisa Suareza, je ustavil argentinski vratar Geronimo Rulli. V 62. minuti je Neymar dobro izvedel prosti strel, a se je Rulli žoge ravno toliko dotaknil, da je zletela mimo vrat. V 73. minuti je ubranil še poskus Lionela Messija iz bližine.
Barcelona, ki je tekmo začela brez Andresa Inieste, Jordija Albe in Ivana Rakitića, je v okvir vrat streljala le petkrat. Na stadionu Anoeta je po zgodnjem zadetku z 1:0 izgubila že v lanski sezoni. Še več: v San Sebastianu je nazadnje zmagala maja 2007!
Torres spet med strelci
Atletico Madrid, ki zdaj zaostaja le še tri točke za Barco, je bil v gosteh z 1:3 boljši od Espanyola. Jana Oblaka je v 29. minuti po strelu iz kota z glavo matiral Papa Diop, a je že šest minut pozneje po podaji Kokeja izenačil Fernando Torres, ki mu je na začetku tekme veselje preprečila prečka.

Slabe četrt ure so potrebovali gostje, da so v drugem polčasu povedli. 20. gola letos se je veselil Antoine Griezmann. Tri točke je v 89. minuti iz bližine potrdil Koke. Trener Diego Simeone je v primerjavi s torkovo tekmo Lige prvakov na Camp Nouu v začetni enajsterici zamenjal le Saula Nigueza, namesto katerega je igral Augusto Fernandez.

Ronaldo prvi šestič zapored pri številki 30
Real, za Barcelono ima štiri točke zaostanka, je popoldne doma s 4:0 premagal Eibar. Že v 19. minuti je bilo 3:0, ko je Cristiano Ronaldo dosegel 30. ligaški zadetek v tej sezoni. Podal mu je Jese. Portugalec je prvi nogometaš v zgodovini španskega prvenstva, ki je čez ta mejnik prišel šest let zapored.

Ronaldo se je izkazal tudi kot podajalec pri golih Lucasa Vazqueza in Jeseja za 2:0 in 4:0. Mrežo gostov je v 5. minuti s prostega strela načel James Rodriguez, ki je zadel prvič po skoraj dveh mesecih. Zinedine Zidane je na zelenico od začetka poslal le tri igralce, ki so bili v prvi postavi v sredo ob porazu v Wolfsburgu - Ronalda, Pepeja in Casemira.

Eibar je bil najbližje častnemu zadetku, ko je njihov najboljši strelec Borja Baston streljal v prečko.