Mlada reprezentanca je bila poplačana za vztrajnost. Naslednjo tekmo bo odigrala 15. novembra doma proti Rusiji. Foto: Ervin Čurlič

Varovanci Tomaža Kavčiča so tako v teh kvalifikacijah prvič zmagali. Slovenci so začeli dobro, saj je v 24. minuti Blaž Vrhovec zadel za vodstvo, potem ko je žoga zadela enega izmed gostujočih igralcev in končala v mreži. Gostje so izenačili v 53. minuti, ko je bil uspešen Edison Jordanov.

Mojstrovina Vučkića za gol Šporarja
Ko je že kazalo, da s prvo zmago ne bo nič, je v 92. minuti Andraž Šporar zabil odločilni gol po sijajni povratni podaji Harisa Vučkića s peto.

U-19: Strelske vaje proti Andori
Slovenska reprezentanca do 19 let pa je v Bakovcih s 7:0 porazila Andoro. Domen Črnigoj je dosegel tri gole, Luka Zahovič dva, po enega pa Luka Gajič in Maks Barišič. Slovenci se sicer niso uvrstili v nadaljnje kvalifikacije za EP 2014, saj sta prvi dve mesti zasedli Anglija in Švica.