Slaviša Stojanović je s svojimi varovanci kot tretji v tej sezoni odščipnil dve točki branilcu naslova Anderlechtu. Foto: Aleš Fevžer

33-kratni belgijski prvaki, ki so tudi udeleženci Lige prvakov, v letošnji sezoni še niso izgubili, medtem ko je Lierse na zadnjem, 16. mestu na lestvici. Peto točko v tej sezoni si je priboril na dramatičen način v 93. minuti, ko je z glavo iz bližine zadel 22-letni branilec Pierre Yves Ngawa.

Lierse je po prvem polčasu vodil z 1:0, nato pa je v 83. minuti že kazalo, da je Anderlechtu uspel preobrat in bo domov odnesel tri točke, saj je imel v drugem polčasu še nekaj lepih priložnosti. Vendar so bili ob koncu gostitelji za trud nagrajeni z izenačenjem in veliko točko, za katero ima precej zaslug tudi vratar Igor Berezovski, ki je odlično branil.